İsmet SU: AK Parti'de hala paralelciler var mı?

17 Aralık operasyonlarına adı karışan 4 bakanın, Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesine yönelik kurulan Soruşturma Komisyonu'nda yer alan AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, HaberinAdresi.com'a önemli açıklamalar yaptı.

HEDEF HÜKÜMETİ DÜŞÜRMEKTİ!

Soruşturma Komisyonu'nda bazı emniyet mensuplarının yaptıkları incelemeleri amirlerine haber vermediğinin ve dinlemelerin kanuna uydurularak yapıldığının ortaya çıktığını söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, operasyonların tek bir hedefi vardı, o da hükümeti düşürmek ve ülkeyi kaosa sürüklemekti.” dedi
Su, “2 ya da 3 yıl önce soruşturmaların takibi yapılsaydı, dinlemeler yasal zeminde gerçekleşseydi, suça dair delil bulunsaydı ve savclılık mahkemeye götürseydi buna kimse bir şey demezdi” ifadelerini kullandı.


17 ARALIK'IN MAHKEMESİNİ MİLLET YAPTI

17 Aralık operasyonlarının ardından, 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşen yerel seçimleri hatırlatan AK Partili Su, “30 Mart'ta 17 Aralık darbesini hazırlayanları millet mahkum etti” dedi.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de milletin yanıtını ikinci kez verdiğini belirten Su, yasadışı elde edilmiş delillerin hangi kurumun elindeyse imha edilmesi gerektiğini vurguladı. Su, “ paralel örgütün 25 Aralık'ta planladığı iş adamları operasyonu yapılsaydı, Türkiye ekonomisi büyük zarar görürdü” dedi. Cemate seslenen Su, köprülerin, projelerin, trenlerin inşaatı durdurulsaydı ne elde edecektiniz? Diye sordu.

AK PARTİ'DE HALA PARALELCİLER VAR MI?

AK Parti de, bazı milletvekilerinin ve bakanların cemaatin yaptığı operasyonlarla ilgili hiç bir eleştiri yapmamış olması akıllara “AK Parti'de hala paralelciler var mı?” sorusunu gündeme getirdi. AK Parti Bursa Milletvekili bu soruya şöyle yanıtladı; “ Varolanlar gitmiştir, geride kalanların da hiç bir ilişkisi yoktur diye temenni ediyoruz.”Paralel yapının devletin güvenlik sorunu olduğunu da vurgulayan Su, “Tehlike geçinçeye kadar devlet tüm kurum ve kuruluşlarıyla bu yapıyla mücadele edecektir” dedi.
KILIÇDAROĞLU HİÇ YÜKSEK HIZLI TRENE BİNDİ Mİ?


AK Parti iktidarının en önemli icraatlarından birinin Yüksek Hızlı Tren (YHT), olduğunu belirten Su, zaman zaman kendisinin de YHT'yi kullanarak, bu konfordan yararlandığını belirtti. Su, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun hiç YHT'ye binmediği yönünde de duyumlar aldığını söyledi. Teknolojinin anlatılması için, görülmesi gerektiğini vurgulayan Su, Kılıçdaroğlu'nun bu iddaları yanıtlamasını istedi. Bursa-Yenişehir ve Yenişehir-Bilecik hattında ki çalışmaların da devam ettiğini belirten Su, “Çoğu yerde tünel yapıldığı için çalışmalar biraz yavaş ilerliyor”dedi.
DOSAB TERMİK SANTRALİ KURULACAK MI?

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulması planlanan termik santralle ilgilii görüşlerini de paylaşan Su, “büyüyen Türkiye ve Bursa var. Enerji ihtiyacımız da var. Ancak enerji için çevre kirletilmemeli. Bütün teknik şartlar gözden geçirilmeli. Çevreye duyarlı olacaksa yapılabilir”dedi.  

Özge COMBA ALKIŞ

banner324

banner325

banner327