AK Partili Akbaşoğlu'dan çay simit hesabı: Her gün çay- simit tüketse...

AK Partili Akbaşoğlu'dan çay simit hesabı: Her gün çay- simit tüketse...

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, asgari ücretle geçinen 5 kişilik bir ailenin günde 3 öğün çay- simit tükettiğinde ceplerinde 1120 lira para kalabileceğini söyledi.

Çankırı'da bir bardak çayın 1 TL, simit fiyatının da 1 TL olduğunu belirten AK Parti Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu şöyle konuştu:

 "5 kişilik bir aileden yapacağım hesabı. AK Parti kurulduğunda 2002 yılında asgari ücretli vatandaşımızın maaşı sabah, öğle, akşam çay simit almaya yetmiyordu. Şimdi asgari ücretlinin maaşı ne kadar, iki bin yirmi lira. Koyduk kenara. 1 çay, 1 simit 2 lira. 5 kişilik bir aile bir öğünde 10 lira. Günde 30 lira. Ayda ne yapar, 900 lira. 2020 lira eksi 900 lira. Ne yapar? Demek ki 1120 lira cebinde kalıyor. Daha mı iyi daha mı kötü? Soruyorum matematik yaptık muhterem, şöyle kalk bakayım ayağa."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Su aktaş
Su aktaş - 2 ay Önce

Simit 1,5 tl kim demiş 1 tl diye.. Üstelik 1 simitle bi ufak bardak çay kimseyi bir öğün doyurmaz. Tabilot yemekte bile 3 çeşit ve sınırsız ekmek var... Hesap ta gidişat gibi yanlış maalesef

Erol
Erol - 2 ay Önce

Konuştukça sacmaliyorlar sacmaladikca batiyorlar battikca Yok oluyorlar bırakın artık insanları enayi yurduna koymayı herkes herşeyi görüyor

SIRADAKİ HABER

banner321

banner327