Ak Parti’li Aslan’dan Kobani Değerlendirmesi

AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, “IŞİD’in adını duyunca Kandil’de saklanacak delik arayanlar Türkiye’nin topraklarını terörize etme girişimindeler” dedi.Tokat’ta bir dizi programa katılan AK Parti’li Aslan, basın mensuplarının...

Ak Parti’li Aslan’dan Kobani Değerlendirmesi
AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, “IŞİD’in adını duyunca Kandil’de saklanacak delik arayanlar Türkiye’nin topraklarını terörize etme girişimindeler” dedi.
Tokat’ta bir dizi programa katılan AK Parti’li Aslan, basın mensuplarının sorularını cevapladı. IŞİD’in Kobani’ye girmesinin ardından Türkiye geneline yayılan protesto eylemleriyle ilgili sorulara cevap veren Aslan, çözüm süreci başarıya doğru ulaşırken çözüm sürecinin başarısızlığından siyasi olarak nemalanacak olan etnik siyaset yapan bir siyasi parti şuanda çözüm sürecinin sonlanması ve bu sürecin Türkiye’ye kazandırdıklarını kaybettirmek için halkı sokağa döktüğünü ileri sürdü. Şehirlerin terörize edilmesine müsamaha gösterilmeyeceğini ifade eden Aslan, “IŞİD terör örgütünün Kobani üzerindeki vahşetinden yola çıkarak Türkiye’yi terörize etmek isteyenler aslında geriye baktığımızda 40 yıldır Türkiye ile savaş çığırtkanlığı yapan ve savaştıklarını iddia edenler. İnsana sorarlar bu kadar savaşçı iseniz, bu kadar yürekli iseniz, bu kadar da samimi iseniz inersiniz Kobani’ye o kardeşlerinizle beraber aynı safta IŞİD’e karşı savaşırsınız. Ama IŞİD’in adını duyunca Kandil’de saklanacak delik arayanlar Türkiye’nin topraklarını terörize etme girişimindeler. Bundan da sonuç alamayacaklar. Kobani’den ziyade çözüm sürecini engelleme ve baltalamaya yönelik bir hareket. Ama hükümetimiz bu konuda kararlı, Türkiye’nin ne Suriye, ne Irak’a çevrilmesine kardeşlik hukukumuzun bozulmasına ve buradaki iç barışımızın huzurumuzun engellenmesine müsaade etmeyeceğiz. Ben öyle inanıyorum ki önümüzdeki günlerde bu konu gündemden kalkacaktır” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327