banner333

Önder MATLI: AK Partili Önder Matlı'dan flaş açıklama!

HaberinAdresi.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Balkan'la birlikte AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı'yı ziyaret ettik. Gündeme dair önemli açıklamalar yapan Matlı, İç Güvenlik Paketi'yle ilgili olarak, iç huzurun sağlanmasının şart olduğunu belirtirken, Karacabey'de kurulması planlanan Batı Organize Sanayi Bölgesi'yle ilgili olarak da, “tarımı tehdit eden bir sanayi istemiyorum”dedi.

“UTANACAK BİR ŞEY YAPMAYAN İNSAN YÜZÜNÜ ÖRTMEZ”

Molotofkokteylinin saldırı aracı sayıldığı, maskeli eylemcilere ceza getiren, polisin yetkilerini genişleten İç Güvenlik Paketi'nin Meclis Genel Kurulu'nda görüşülmesi bekleniyor. HaberinAdresi.com'a paketle ilgili açıklamalar yapan AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, “ devrimsel bir adım atarak çözüm sürecini başlattık. Ama sürecin başlaması güvenliği sağlamamızı engelleyemez”dedi.

“Bir tarafta çözüm sürecini hayata geçirmekle uğraşacağız ancak öbür tarafta da iç huzuru, asayişi hiçbir şekilde zafiyete uğratmayacak önlemleri almamız gerekiyor”ifadelerini kullanan Matlı, “güvenlik paketinin çıkarılması devletin öncelikleri arasındadır” dedi.
İç Güvenlik Paketi'nin marjinal gruplarla mücadele konusunda çok önemli olduğunu vurgulayan Matlı, bu paketle aynı zamanda emniyetin elinin rahatlayacağını belirtti ve “utanacak birşey yapmayan insan yüzünü örtmez”dedi.“MEVCUT ANAYASA AYAĞIMIZDAKİ EN ÖNEMLİ PRANGA”

AK Parti olarak her seferinde çıtayı yukarı çıkardıklarını belirten AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, önümüzdeki genel seçimlerde de Bursa'da hedeflerinin en az 13 milletvekili olduğunu söyledi. Türkiye'nin önünde çok önemli bir dönüm noktasının olduğunu vurgulayan Matlı, “2023 ve diğer hedefleri yakalamak için mutlaka sivil demokratik anayasanın hayata geçirilmesi lazım” dedi. Mevcut anayasa ile hiç bir hedefin yakalanamayacığının altını çizen Matlı, çok çarpıcı bir ifadeyle, “mevcut anayasa ayağımızdaki en önemli prangadır”dedi. Yeni Türkiye için mücadele ederken, mevcut anayasa ile ileriye adım atmanın zor olduğunu kaydeden Matlı, yeni anayasa için Bursa'nın gerektiği kadar milletvekili çıkaracağına inandığını kaydetti. Kendisinin yeniden aday olup olmayacağı sorumuzu da içtenlikle yanıtlayan Matlı, “ biz memleketimize hizmet noktasında katkı sağlamaktan hiç bir zaman kaçınmayacağız”dedi.

MİT MÜSTEŞARI HAKAN FİDAN'IN İSTİFASI

Milli İstihbarat Teşkikatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan'ın milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etmesi son günlerde konuşulan en önemli konulardan... Fidan'ın istifasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, istifaya olumlu bakmadığını dile getirdi. AK Partli Matlı da, Fidan'ın istifasıyla ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti; “Fidan'ın istifasına öncelikle saygı duyuyorum. MİT çok önemli bir kurum, Hakan Fidan'da bu anlamda çok başarılı. Cumhurbaşkanımız'da Fidan'ın başarılarından dolayı kendi fikrini söylemiştir. Ben Hakan Fidan'ın hangi görevde olursa olsun başarılarının devam edeceğine inanıyorum.”
KARACABEY'DE TARIM YENİDEN CANLANACAK

Karacabey doğumlu olan Matlı, bugüne kadar Karacabey'in geliştirilmesine çok katkıda bulundu ve projelere imza attı. Sanayi, kültür ve tarih kenti olan Bursa'da tarımın geride bırakılmamasını savunan Matlı, bu konuda Karacabey ve Mustafakemalpaşa'nın ön plana çıktığını söyledi. Verimliliği arttırmadaki en önemli adımın arazinin suyla buluşmasının olduğunu kaydeden Matlı, Uluabat Kapalı Devre Sulama Projesi'ni çok önemsediklerinin altnı çizdi. Bu projeyle en modern sulama sisteminin bölgede yer alacağını kaydeden Matlı, proje ihale sürecinin tamamlandığını, bir kaç yıl içinde de sistemin faaliyete geçeceğini, böylelikle tarımda en ucuz maliyetle sulama yapılabileceğini vurguladı.
BATI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'Nİ DESTEKLİYORUM AMA...

Bursa'nın batısına 12 bin 700 dekar arazinin üzerinde kurulması Batı Organize Sanayi Bölgesi Bursalıları simdiden heyecanladıran çok büyük bir poje... Ancak bölgeye hakim olan Matlı, projeye destek verdiği kadar çekincelerinin de olduğunu gizlemiyor. Bursa'nın sanayi için her zaman cazibe merkezi olacağını kaydeden Matlı, yüksek taknolojiye dayalı bir organize sanayi bölgesini yürekten desteklediğini söyledi. Ancak Matlı, konuya tek taraflı bakmıyor. Batı Organize Sanayi Bölgesi'yle ilgili endişelerini de dile getiren Matlı, “çok hızlı bir nufüs artışını sağlayacak, hızlı bir göç alımına yol açacak bir sanayiyi istemiyorum” dedi. Yüksek teknolojili OSB'yi desteklediğini bir kez daha vurgulayan Matlı, tarımı tehdit eden bir sanayii de çok istemediğinin altını çizdi.  

Özge COMBA ALKIŞ

banner321

banner322

banner326

banner327