Ak Partili Sarı Asfalt Çalişmalarini Sordu

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Salihli’de dur-geç köprüleri olarak bilinen ve özellikle sürücüler için tehlike oluşturan köprülerin yıkılarak yeniden yapılması için başlatılan çalışmaları yakından takip eden AK Partili...

Ak Partili Sarı Asfalt Çalişmalarini Sordu
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Salihli’de dur-geç köprüleri olarak bilinen ve özellikle sürücüler için tehlike oluşturan köprülerin yıkılarak yeniden yapılması için başlatılan çalışmaları yakından takip eden AK Partili Büyükşehir ve Salihli Belediye Meclisi üyesi Cihan Sarı, Dur-Geç köprüleri olarak tabir edilen Alaşehir Çayı ve Gediz Nehri üzerindeki köprülerin projelerinin 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerden önce Manisa İl Özel İdaresi tarafından hazırlatıldığını belirterek, bu projelerin bugün Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirildiğini söyledi.
AK Partili Büyükşehir ve Salihli Belediye Meclisi üyesi Cihan Sarı, "Bir önceki dönem AK Parti’nin çoğunlukta olduğu İl Genel Meclisi’nin bir üyesi olarak görevde bulunduk.Salihli’de, dur-geç köprüleri olarak bilinen köprülerin yıkılıp yerine yenisinin yapılması kararı çıkartıldı. Sürücüler için tehlike oluşturan bu köprülerin yıkılıp, yenisinin yapılması yönünde başlatılan çalışmalar kapsamında İl Özel İdaresi tarafından projeleri hazırlatıldı. Bu köprülerin yapımı için gerekli olan ödenek de sağlandı. Fakat ihalesi yerel seçimlerin sürecine girdiği için gerçekleştirilmedi. Manisa İl Özel İdaresi tarafından hazırlatılan bu projeler şimdi Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçiriliyor. Salihlimiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Salihli Belediyesi tarafından yapılan asfalt çalışmaları ile ilgili açıklamaların abartıldığını belirten AK Partili Büyükşehir ve Salihli Belediye Meclisi üyesi Cihan Sarı, "Manisa İl Genel Meclisi’nin eski bir üyesi olarak yapılan birinci ve ikinci kat asfalt maliyetlerini biliyorum. Büyükşehir Yasası kapsamında Salihli’nin birer mahallesi konumuna gelen belde ve köylerde yol bakım çalışmaları yapıldı. Salihli Belediyesi tarafından yürütülen bu çalışmalarda 600-700 km yolun asfaltlandığı belirtildi. Yapılan açıklamaları abartılı buluyorum. Yapılan asfalt çalışmalarının kaç kilometresi birinci kat, kaç kilometresi ikinci kat asfalt yapıldı. Ayrıca bakım ağına alınan stabilize yol kaç kilometre. Yapılan bu çalışmaları Salihli’de yaşayan herkesin bilmesi gerekir. Belediye Başkanı bunu abartısız olarak açıklamalıdır” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327