Ak Partili Ünal: “yatırımlar Sevindiriyor”

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ordu’nun tek geçim kaynağı olan fındık ürününe ek gelir getirecek olan projelerin Ordu’da her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi.Fındığa ek gelir getirecek projelerin her geçen gün artarak...

Ak Partili Ünal: “yatırımlar Sevindiriyor”
AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ordu’nun tek geçim kaynağı olan fındık ürününe ek gelir getirecek olan projelerin Ordu’da her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi.
Fındığa ek gelir getirecek projelerin her geçen gün artarak devam etmesinden mutlu olduğunu belirten AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, işletmecileri kutlayarak, “İlk çileği Antalya üretiyor ama son çileği de Çambaşı üretiyor. Bunu herkes bilsin. Çilek on katı gelir getiriyor. Fındık üreticilerimiz ek ürün ve proje arayışına girsin” dedi.
20 DÖNÜMDE 30 TON ÇİLEK BEKLENİYOR
Kabadüz ilçesinde oluşturulan Çilek bahçesi Mayıs ayı içerisinde 20 dönüm arazideki fındık bahçeleri sökülerek alanda 140 bin adet Albion cinsi yedi veren çilek ekimi yapıldığını hatırlatan Ünal, 2014 yılı rekoltesinin 18 ton olarak gerçekleşeceği tahmin edilirken, 2015 yılında 30 ton üzerinde bir verimin alınmasının beklendiğini vurguladı.
BROİLER İŞLETME SAYILARI ARTIYOR
Tavukçuluk yatırımı olarak toplamda 100 bin adet kapasiteye sahip 4 tane aktif broiler işletmesinin hizmet verdiğini kaydeden Ünal, “Ayrıca, TKDK tarafından projesi onaylanmış 8 adet broiler işletmesinin de önümüzdeki yıllarda faaliyete geçmesi bekleniyor” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327