Ak Parti’li Vural Kavuncu:

Soma’da 301 işçinin hayatını kaybettiği maden kazasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Araştırma Komisyonu’nda görev alan AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, madenciliğin tarih boyunca uygarlıkları şekillendiren temel sektörlerden...

Ak Parti’li Vural Kavuncu:
Soma’da 301 işçinin hayatını kaybettiği maden kazasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Araştırma Komisyonu’nda görev alan AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, madenciliğin tarih boyunca uygarlıkları şekillendiren temel sektörlerden biri olduğunu kaydetti.
Madenciler Günü sebebiyle bir açıklama yapan Kavuncu, madenlerin tüm insanlığın ortak değeri olduğunu dile getirdi.
Soma ve Ermenek’teki facialarda hayatını kaybeden madencilere Allah’tan rahmat dileyen Vural Kavuncu, "Bilindiği gibi, 4 Aralık tarihi tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de Madenciler günü olarak kutlanmaktadır. Yerin yüz metrelerce altında zor koşullar altında çalışarak, yer altı kaynaklarını her türlü tehlike ve zorluklar altında mücadele yoluyla çıkarmaya çalışan madencilerimiz ülkemizin kalkınması için canlarını ortaya koyarak çalışmaktadırlar. Madencilik tarih boyunca uygarlıkları şekillendiren temel sektörlerden biri olmuştur. Milyonlarca yılda hiçbir kişinin, kurumun, sınıfın katkısı olmadan oluşan madenler bu özellikleriyle tüm insanlığın ortak değeridirler. Bu yeraltı kaynaklarını çıkarmak için her türlü tehlike ve zorluk altında, doğayla mücadele ederek, gerektiğinde canlarını hiçe sayarak gece gündüz çalışan işçilerimizin kirli elleri aydınlık yarınlarımızın teminatı olacaktır.Hükümet olarak bu değerlerimizin yarınlarımızı aydınlatabilmesi için yeni sahaların açılması gibi birçok çalışmanın yanında mevcut madenlerimizin de daha etkin ve verimli kullanılması için ilgili kuruluşlarımızca gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Son yaşadığımız Soma ve Ermenek facialarından sonra gerek kurum gerekse de işçi ve iş sağlığı ile ilgili gereken önlemleri hükümet olarak almaya gayret ediyor, her bir madencimize maddi ve manevi emeğinin karşılığını verebilmeyi hedefliyoruz.Mevcut madenlerimizde gelişen ve değişen teknoloji imkanlarından faydalanılarak; işçi sağlığı ve iş güvenliğiyle ilgili her türlü tedbirin alınması için hükümetimiz tarafından yeni düzenlemeler yapılmıştır. Çünkü hiçbir maden insan hayatından değerli değildir. Tüm işçilerimizin Dünya Madenciler Gününü kutluyor, maden kazalarında hayatını kaybeden tüm maden işçilerimize Allah’tan rahmet diliyorum" ifadelerine yer verdi. (EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327