Ak Partili Yurttaş’tan Kılıçdaroğlu’na Anında Cevap

AK Parti Manisa Milletvekili Opr. Dr. Muzaffer Yurttaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Salihli mitinginde kendisine ve partisine yönelik sözlerine anında yanıt verdi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Salihli’de yaptığı...

Ak Partili Yurttaş’tan Kılıçdaroğlu’na Anında Cevap
AK Parti Manisa Milletvekili Opr. Dr. Muzaffer Yurttaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Salihli mitinginde kendisine ve partisine yönelik sözlerine anında yanıt verdi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Salihli’de yaptığı mitingde “Biraz da mizah yapalım. AK Parti’nin üç milletvekili var burada. Onların da bazı sözleri var. O sözleri de aldık buraya. Üzüm konusunda neler söylemişler? AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş diyor ki, ’Üzümün fiyatı 3 liranın altına düşerse üzümü ben alırım.’ Ben söylemiyorum. ’3 liranın altına düşerse üzümü ben alırım.’ diyor. O zaman deposunu bulun, kuyruğa girin. TARİŞ’e iki buçuğa satacağınıza 3 liraya alıcısı var. Gelsin alsın. Yine Selçuk Özdağ, ‘Devlet tarafından üzüm üreticisine verilen destek, en az 150 kuruş olsun. Bunun için mücadele edeceğiz.’ diyor. Bulun, desteği versin. Hüseyin Tanrıverdi, en güzel lafı bu etmiş, ‘Üreticilerimiz son iki yıldır ortalama 2,5 doların üzerinde satış yapmıştır.’ Var mı böyle bir şey? Yok.” sözlerine anında yanıt veren AK Parti Manisa Milletvekili Opr. Dr. Muzaffer Yurttaş, “Öncelikle Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinledim. Ne söyleyeceğini unuttu, 3-5 dakika notlarını karıştırdı ve kendisine verilen yanlış notları okumaya başladı. Burada AK Partinin 3 değil 5 milletvekili var, kendi vekilleri ile karıştırdı sanırım. Ayrıca 2013 yılında söylediğim sözü bugün gündeme getiriyor. Ben söyledikten sonra üzüm 5 liraya çıktı sonra düştü bunu birinin ona anlatması gerekiyordu.” dedi.
Ak Parti Manisa Milletvekili Opr. Dr. Muzaffer Yurttaş “Ben Alaşehir’de bağı olan bir üzüm üreticisiyim. Kemal beyin tek bir asması yok. Üzümcünün her mevsim yanındayım ve onların her türlü yaşadıkları sıkıntıları en iyi ben bilirim. Biz Manisa’da hizmet ve eserler ürettik. Kemal beyin ve CHP nin Manisa’da bir çeşmesi, bir eseri var mı? Meydanlarda atıp tutmakla bu milleti inandıramazsınız. Üzüm denilince, bağcının ve üzümcünün her zaman yanında olan vekil deyince Muzaffer Yurttaş gelir. AK Parti’nin Manisa’ya yaptığı hizmetlere CHP nin hayalleri bile yetişemez” dedi.
Üzüm üreticileri için yaptıkları çalışmaları dile getiren AK Parti Manisa Milletvekili Opr. Dr. Muzaffer Yurttaş, "Üzüm tanıtımı için aktif olarak gayret etmekteyiz. Mecliste sık sık bunu dile getirmekteyim. Üzüm tanıtımı için Alaşehir Ticaret Odası ile birlikte THY da 1 milyon yolcuya çekirdeksiz Sultani Üzüm dağıtımı yaptık. 2012 Yılında Ekonomi Bakanlığı tarafından üzümü daha iyi tanıtmak için Kuru Meyve Tanıtım Grubunun (üzüm, kayısı, incir ve fıstık) kurulmasını sağladık. 1 milyon dolarlık bütçesi ile yurtdışı fuar ve diğer ülkelerde tanıtımını amaçladık. Üzüm tanıtımı için üzümlü ekmek projesini geliştirerek mecliste, basında ve ilçelerimizde tanıtım programları düzenledik. Manisa’ya gelen herkesin üzümlü ekmek alabilmesi gerektiğine inanıyoruz. Tariş Üzüm Birliği’nin devlete olan DİFİF borçlarının 92 milyon lirasını affedilmesini ve geri kalanının 15 yıla yapılandırmasını sağladık. Amacımız üreticinin ürününün daha iyi değerlendirilmesini sağlamaktır. Yaş sofralık üzüm ihracatına destek veriyoruz. Geçen yıl sofralık üzüm ihracat destek primi ton başına 80 TL iken bu yıl için 130 TL destek priminin verilmesi için gerekli görüşmelerin yapılması ve takibini sağladık. Gölet ve damlama sulama sistemleri için çalıştık. Bölgede sulu tarım alanlarının artırılması için 1000 günde 1000 gölet projesinden en fazla nasibini alan ilin Manisa olması için çalıştık. 52 gölet ve 3 baraj projesi oluşturduk. Göletlerden bir kısmı tamamlandı, bu yıl içinde 25 göledi tamamlayacağız. Kelebek barajı inşaatı devam ediyor. Yeşilkavak barajı projesi tamamlandı, Selendi Barajı Planlama aşamasındadır. Damlama sulama sistemi için Ziraat Bankası vasıtası ile kredi verilmesini sağladık. TARSİM i halkımızın yararına sunduk. Dolu, don vb afetlere karşı üreticilerimizi korumak için % 50 si devlet tarafından karşılanan ve diğer yarısının üründe ödenmesini sağlayan TARSİM i çiftçilerimizin hizmetine sunduk. AK Parti olarak Alaşehir’de ihracata yönelik Gümrük Müdürlüğü açılmasını sağladık ve ihracatı kolaylaştırdık. Ürünün taze ve kaliteli olarak yurtdışına çıkışı için çalıştık. Çiftçilerimizin bilinçli üretim yapmaları için ilçe tarım müdürlüklerimiz ve TARGEL elemanları vasıtası ile çiftçimizi bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyoruz. Kalıntı sorunu, gereksiz ilaçlama problemi gibi ülke tarımını zora sokan olayları engellemek için çalışıyoruz. Yunanistan’ın Girit Sultani üzümü olarak coğrafi işaret başvurusuna Türk Patent Enstitüsü olarak itirazımızı yaptık. Konu ile ilgili olarak Türk Patent Enstitüsü Başkanı ile görüştük. Bu konunun takipçisiyiz. Bütün bunları kim yaptı? CHP mi, Kılıçdaroğlu mu? Tabii ki AK Parti yaptı ve yapmaya devam edecek” dedi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327