Ak Saray'ın yanına 250 odalı konut mu yapılacak?

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın yapımından maliyetine her şey tartışılırken, 1000 odalı saraya 250 odalı Cumhurbaşkanlığı konutu yapılacağı yönünde çıkan haberlere Cumhurbaşkanlığı Genel Sekretliği'nden açıklama geldi.

Ak Saray'ın yanına 250 odalı konut mu yapılacak?

Mimarisi kadar yapım ve maliyet masraflarıyla da oldukça konuşulan Cumhurbaşkanlığı Sarayı hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine 1000 odalı olarak inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla ilgili tartışmalara şimdi de ‘Cumhurbaşkanlığı konutu' iddiası eklendi. Dün basın toplantısı yapan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, konutun 7 bin metrekare olduğunu ve 250 odası bulunduğunu ileri sürdü.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, yapılacak Cumhurbaşkanlığı konutunun 7000 metrekareyi bulacağını ve 250 odalı olacağını Candan, "Bir odayı 20 metrekareden hesaplarsak kendisine 250 odalı bir konut yaptırıyor. Maliye Bakanlığı konut maliyetini de açıklamalı. 4000 kişilik yaptırılan caminin mimarisi ise kopya" dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI: YASAL SÜREÇ TAMAMLANDI

İddialarla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı, Beştepe'de yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili "Gerek yapılmış ve bitmiş olan inşaat gerekse devam etmekte olan inşaatımızla ilgili tüm yasal süreç tamamlanmıştır. Usulüne uygun olarak yapılmıştır" ifadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327