Akaryakıt istasyonuna molotoflu saldırı

Ataşehir'de bulunan bir akaryakıt istasyonuna gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce molotofkokteyli atıldı.

Akaryakıt istasyonuna molotoflu saldırı
Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi Üsküdar Caddesi üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonuna saat 03.00 sıralarında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce molotofkokteyli atıldı.

Saldırganlar kaçarlarken istasyonun duvar dibine bir poşet içinde piknik tüpü bıraktı. Akaryakıt istayonu çalışanları önce ilk etapta elektrikleri kesip pompa sistemini devre dışı bıraktı. Yangın tüpüyle alevleri söndüren çalışanlar itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini alarak, bomba imha uzmanlarına haber verdi. Cadde tamamen trafiğe kapatıldı. Olay yerine gelen bomba imha uzmanı piknik tüpünde herhangi bir düzenek olmadığını belirledi. Ancak tüpün gaz vanasının açık olduğu ve uzman polisin vanayı kapattığı görüldü.

"LPG TANKI EĞER SIZDIRSAYDI, BURASI HAVAYA UÇACAKTI"

Olay yeri inceleme ekipleri ve itfaiyeni kontrollerinin ardından trafiğe kapatılan cadde tekrar açıldı. Alevleri söndürdüğü sırada yangın tüpünden çıkan tozdan etkilenen istasyon çalışanı Çetin Tilkioğlu'na olay yerine gelen bir ambulans müdahalede bulundu. Ayakta müdahalesinin ardından Tilkioğlu'nun durumunun iyi olduğu öğrenildi. Akaryakıt istasyonu çalışanlarından biri saldırının LPG tankına olduğunu iddia ederek, "Eğer sızdırsaydı, burası havaya uçacaktı. Çetin abi elektriği kesti. Kilitledi hepsini." dedi. Polis ekipleri geniş çaplı inceleme başlatırken, saldırgan veya saldırganları arama çalışmaları sürüyor. 
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327