Akçakoca’da Sel İle Mücadele Çalişmalari Sürüyor

Aşırı yağışlar nedeniyle Akçakoca merkezinde ve bazı köylerde sel ve su taşkınları meydana geldi.Sel nedeniyle bazı köy yollarında heyelanlar, içme suyu şebekelerinde hasarlar oluştu. Akçakoca Köylere Hizmet Götürme Birliği personel...

Akçakoca’da Sel İle Mücadele Çalişmalari Sürüyor
Aşırı yağışlar nedeniyle Akçakoca merkezinde ve bazı köylerde sel ve su taşkınları meydana geldi.
Sel nedeniyle bazı köy yollarında heyelanlar, içme suyu şebekelerinde hasarlar oluştu. Akçakoca Köylere Hizmet Götürme Birliği personel ve araçları, heyelan ve sel bölgelerinde çalışmalarına devam ediyor.
Yapılan çalışmaları yerinde gören İlçe Kaymakamı Aykut Pekmez, vatandaşlardan ve ilgili personelden bilgi aldı. Pekmez çalışmalara ara verilmeksizin devam edeceğini belirterek şu açıklamalarda bulundu "Altyapıda meydana gelen hasarların ve diğer hasarların tespiti için komisyon ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü çalışmalara başladı. Sel olan yerlerde gerekli teknik incelemeler yapılarak ve dere ıslahı, menfez gibi ihtiyaçlar tespit edilerek ileride meydana gelebilecek sel ve su taşkınlarının önlenmesi için çalışmalar gerçekleştirilecek."
Daha sonra İlçe Merkezi Çuhallı Çarşısı’nda meydana gelen su taşkınından etkilenen bölgeye geçen Kaymakam Pekmez evi, dükkanı ve araçları hasar gören vatandaşları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Evi hasar gören vatandaşlara en kısa sürede Akçakoca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardım yapılacağını belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327