Akdeniz Belediyeler Birliği İle Baka Arasında Protokol

Akdeniz Belediyeler Birliği ile BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile arasında imzalanan işbirliği protokolüyle üye belediyelere, 29 farklı kurumun hibelerinden nasıl yararlanabilecekleri ile ilgili eğitim verilecek.Akdeniz Belediyeler Birliği...

Akdeniz Belediyeler Birliği İle Baka Arasında Protokol
Akdeniz Belediyeler Birliği ile BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile arasında imzalanan işbirliği protokolüyle üye belediyelere, 29 farklı kurumun hibelerinden nasıl yararlanabilecekleri ile ilgili eğitim verilecek.
Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) ile BAKA arasında üye belediyelere proje hazırlama kapasitesi kazandırılması ve hibe kullanımı konusunda eğitim verilmesi amacıyla işbirliği protokolü imzalandı. Protokole imzayı, Kepez Belediye Başkanı ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü ile BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin attı.
AKBB hizmet binasındaki protokol töreninde konuşan Başkan Tütüncü, BAKA’nın, Antalya’nın kalkınması ve Akdeniz bölgesindeki yerel yönetimlerin hizmetlerinin gelişmesi için Hükümet tarafından kurulmuş önemli bir ajans olduğunu söyledi.AKBB’nin 45 üyesi ile önemli bir kurum olduğuna işaret eden Başkan Tütüncü, birlik olarak yerel yönetimlerin kapasitesinin artırılması, iyi hizmetler üretebilmelerine dönük güzel çalışmalar yaptıklarını belirtti. Başkan Tütüncü, BAKA ile üye belediyelerin proje kapasitelerinin artırılmasına dönük bir işbirliği protokolü gerçekleştirdiklerini belirterek,“Gerek ulusal, gereksel uluslararası alanda hibe proje ile birlikte kamu kurumlar kendilerine kaynak oluşturma imkanına sahipler. Ancak belediyeler, bu hibeleri kullanma yöntemlerini bilemediklerinden faydalanabilecekleri kaynaktan mahrum kalıyorlar. Bu protokol ile belediyelerin o hibelerden mahrum kalmamalarını sağlayacağız. BAKA ile birlikte belediyelere, fonlara erişebilme yollarını göstereceğiz” dedi.
BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin de hükümetin çok önemli bir projesi olarak kanunla kurulan BAKA’nın, yerelden kalkınma modeli mantığı ile yapacağı hizmetleri, AKBB ile taçlandırmak isteklerini ifade etti. Engin, protokolle birlik üyesi 45 belediyenin teknik personeline, Avrupa Birliği projeleri dahil olmak üzere, 29 farklı kurumun desteklerinden nasıl yararlanılabilecekleri ve projeleri nasıl hazırlayabilecekleri konularında eğitim verileceğini bildirdi. Eğitim programının 2 yıl süreceğinin bilgisini veren Engin, “Eğitim tamamlandığında belediyelerimiz milyon dolarlık katkılar alabilecekler”diye konuştu.
Konuşmaların ardından iki başkan, hayırlı olsun temennisiyle 3 yıl yürürlükte kalacak olan işbirliği protokolünü imzaladılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327