Akdeniz Bölgesi Masterler Futbol Ligi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, gençlere model olan masterlere tesis ve ulaşım konusunda gerekli desteği sağlayacaklarını söyledi.Hadi, geçtiğimiz aylarda kurulan Akdeniz Bölgesi Masterler Kulübü Başkanı...

Akdeniz Bölgesi Masterler Futbol Ligi
Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, gençlere model olan masterlere tesis ve ulaşım konusunda gerekli desteği sağlayacaklarını söyledi.
Hadi, geçtiğimiz aylarda kurulan Akdeniz Bölgesi Masterler Kulübü Başkanı Temel İlkitoğlu ile Adanaspor’un eski futbolcusu Feyzullah Küçük, eski sporcular Ertan Birbiri ile Galip Pehlivan’ı kabul ederek, 21 Eylül Pazar günü 2 grupta 8 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek “Akdeniz Bölgesi Masterler Futbol Ligi” konusunda bilgi aldı.
Yeni faaliyete geçen Akdeniz Bölgesi Masterler Kulübü’nün kentte spor yapmak isteyen vatandaşlara fırsat yaratacağını ifade eden Hadi, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Kentimizde Atletizm Masterler Kulübü var. Bunun yanı sıra futbolda Akdeniz Bölgesi Masterler Kulübü kurulması beni mutlu etti. Ayrıca, kulübün başına Adanaspor’da forma giyen, herkesin saygı gösterdiği duayen Temel İlkitoğlu’nun getirilmesi de büyük şans. Bu kulübe tüm olanakları seferber edeceğiz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 400 çalışanın görevi spor yapmak isteyen her yaş grubuna hizmet vermektir. Gençlere model olan masterlere tesis ve ulaşım konusunda gerekli desteği sağlayacağız.”
Akdeniz Bölgesi Masterler Futbol Kulübü’nün Başkanı Temel İlkitoğlu, İl Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin yaklaşımın kendilerini gelecek için umutlandırdığını, tesis, malzeme ve ulaşım konusunda sağladığı destekten dolayı teşekkür etti.
Spordan kopamadığını, deneyimli eski sporculardan oluşan Akdeniz Bölgesi Masterler Futbol Kulübü sayesinde heyecanlandığını ve sağlam dostluklar kurduklarını ifade eden İlkitoğlu, şöyle devam etti:
“Henüz yeni kurulan Akdeniz Bölgesi Masterler Futbol Kulübü, ilk ciddi faaliyetini 21 Eylül Pazar günü 2 grupta 8 takımın katılımıyla resmi hakemler tarafından yönetilecek turnuva başlatıyoruz. Turnuvaya, Adana’nın yanı sıra, Ceyhan, Silifke, Kozan, Karacailyas, Mezitli, Osmaniye ve Hatay masterler takımları katılacak. 40 yaş üstü kişilerden oluşacak her takım lisanslı 30 kişiden oluşacak. 37 yaşında 4 sporcu kontenjandan oynayabilecek. Maçları 15 günde bir yapacağız. Şampiyon olacak takıma törenle kupa ve değişik ödüller vereceğiz. Daha sonra da bir merkezde 7 bölgenin masterleriyle Türkiye finalleri oynayacağız. Bizlere kucak açan, tesis ve ulaşım konusunda destek olan İl Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye teşekkür ederim.”
İlkitoğlu, gelecekte kulübün faaliyetlerini artıracaklarını toplumla entegre olacaklarını, sporun yanı sıra kentin gelişmesi, sosyal ve kültürel faaliyetlerde de ön saflarda yer alacaklarını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327