Akhisar’da Ahşap Hediyelik Eşya Sergisi Açıldı

Akhisar Belediyesi Sanat Atölyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Ahşap Hediyelik Eşya Kursiyerleri sergisi açıldı. Akhisar Belediyesi Sanat Galerisi’nde açılan Hediyelik Eşya Sergisi’ne Belediye Başkanı...

Akhisar’da Ahşap Hediyelik Eşya Sergisi Açıldı
Akhisar Belediyesi Sanat Atölyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Ahşap Hediyelik Eşya Kursiyerleri sergisi açıldı. Akhisar Belediyesi Sanat Galerisi’nde açılan Hediyelik Eşya Sergisi’ne Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcıları Latif Çakmak ve Ömer İşçi ile öğretici Murat Dalca ve kursiyerler katıldı.
Ahşap Hediyelik Eşya Kursu öğreticisi Murat Dalca, “Halk Eğitim Müdürlüğümüzün verdiği, hediyelik eşya yapımcısı kursudur. Kursiyerlerimiz 15 kişiden oluşmaktadır. Yaptığımız eserlerde tarihi yapılara önem veriyoruz. Genelde Osmanlı ve eski dönem eserlerden faydalanıyoruz. Genel ihtiyaçlara göre hediyelik eşya, insanların beğenisini kazanacak hediyelik eşyalar tasarlıyoruz. Tasarımların çoğu kendimize aittir, planları tamamen biz çiziyoruz. Akhisar için faydalı olabilecek marka kente yakışır hediyelikler yapmak için gayret gösteriyoruz. Sergide yer alan eserleri 15 kursiyerimize 6 ay içerisinde yapmıştır. Yeni dönemde de kurslarımız devam edecektir” dedi.
Bu tür sanatsal faaliyetler ile bir anlamda Akhisar’daki kent yaşamını sergilediğini ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ise yaptığı açılış konulmasında; “Akhisar’ın ne kadar keyifli bir kent olduğunu hepimiz biliyoruz ama bunların bu şekilde sunumları ile birlikte hepimize güzel bir motivasyon ve katkı sağlıyor. Sanat atölyemizin de buna katkı sağlaması bizi ayrıca mutlu ediyor. Bizler Akhisar’ın potansiyelini bu tür çalışmalarda açığa çıkarmaya devam edeceğiz, Akhisar’ı zenginleştirmeye devam edeceğiz. İnşallah bu tür sergilerimiz ile birlikte Akhisar’ın nasıl bir kent olduğunu önce biz kendimiz bir bütün halinde göreceğiz, sonra da bunu inşallah diğer insanlara da tanıtıp anlatacağız. Buradaki sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327