Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik bölümü öğrencileri tarafından Eğitim Fakültesi öğrencilerine ilaç kullanımı hakkında bilinçlendirme eğitimi verildi.Danışmanlığını Öğretim Görevlisi...

Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik bölümü öğrencileri tarafından Eğitim Fakültesi öğrencilerine ilaç kullanımı hakkında bilinçlendirme eğitimi verildi.
Danışmanlığını Öğretim Görevlisi Nilgün Katrancı’nın yaptığı ve Sosyal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında gerçekleştirilen bu eğitimde üniversite öğrencilerinin ilaçları bilinçsiz ve yanlış tüketme durum ve nedenleri üzerinde durularak, akılcı ilaç kullanımının sağlanması konusunda farkındalığın oluşturulması ve toplum bilincinin artırılması çalışmalarına katkı sağlamak amaçlandı.
Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörü Eczacı Feride Tazebayın’da konuk olduğu eğitimde özellikle antibiyotik kullanımı hataları üzerinde durularak üniversite öğrencilerinin bu konuda bilinçlendirilmesinin önemi vurgulandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327