Akman’a Veda Yemeği

Muş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Fethi Akman’ın Erzurum’a tayini çıkması üzerine veda yemeği düzenlendi.Bir lokantada düzenlenen programa Vali Vedat Büyükersoy, Gıda, Tarım...

Akman’a Veda Yemeği
Muş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Fethi Akman’ın Erzurum’a tayini çıkması üzerine veda yemeği düzenlendi.
Bir lokantada düzenlenen programa Vali Vedat Büyükersoy, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ergün Çolakoğlu, kamu kurum amirleri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli katıldı. Yemekte bir konuşma yapan Vali Vedat Büyükersoy, Fethi Akman’a yeni görevinde başarı diledi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bu yıl rotasyon yaptığını dile getiren Büyükersoy; "Belki bazıları buna üzülebilir, ama her şeyde bir hayır vardır. Yeni dostluklar tayinler olmazsa kazanılamaz. Fethi Bey Valiliğimiz Proje Koordinasyon Merkezi’nde de görev yapmıştır. Bizler şahsından son derece memnunuz. Bakanlığımız fedakârca çalışmalarını görerek onu başka bir tarım kenti olan Erzurum iline tayinini çıkarmıştır. Değerli arkadaşlar hayatımız da 3 konu çok önemlidir. Bunlar; sağlık, eğitim, gıda ve hayvancılıktır. Çünkü; insanoğlu yemeden, içmeden yaşayamıyor. Hepinizin bildiği gibi ilimiz tarım kenti, Tarım İl Müdürlüğü’nün görevini iyi yapması vatandaşlarımızın ekonomik durumunu da etkileyerek, hayat standartlarını değiştirir. Bunun için İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelinin Muş için ayrı bir önemi vardır diye düşünüyorum. İlimizde 4 büyük projemiz var. Bunlar; Alparslan-2 Projesi, Karasu Islah Projesi, Muş Ovası Sulama Projesi ve Arazi Toplulaştırma Projesi’dir. Bu dört büyük projenin bitiş tarihleri birbirine çok yakın. Önümüzdeki 3-4 yıl içinde bu projeler tamamlanacaktır. Bu projeler tamamlandığında tarım ve hayvancılık konusunda ilimizin bulunduğu statü daha bir önem arz edecektir. İlimizden tayini çıkan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görev yapan şube müdürümüz Fethi Bey’e tekrar hayırlı, uğurlu olsun diyerek yeni görev yerinde başarılar diliyorum” dedi.
Program, Vali Vedat Büyükersoy tarafından Fethi Akman’a plaket verilmesinin ardından sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327