Aksam Yeni Eğitim Çalişmalarina Başlayacak

Afyonkarahisar Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği (AKSAM), tarafından çeşitli sanat dallarında kurs çalışmalarının başlayacağı belirtildi.Konu ile ilgili AKSAM’dan yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl hizmete giren Çocuk Sanat...

Aksam Yeni Eğitim Çalişmalarina Başlayacak
Afyonkarahisar Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği (AKSAM), tarafından çeşitli sanat dallarında kurs çalışmalarının başlayacağı belirtildi.
Konu ile ilgili AKSAM’dan yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl hizmete giren Çocuk Sanat Akademisi’nden sonra AKSAM’ın yeni bir oluşumla şehir kültür, sanat hayatına katkıda bulunacağı kaydedildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Gelen talepler doğrultusunda zorunluluk halini aldığını ifade edilen AKSAM Güzel Sanatlar Atölyesi’nde ebru, hat, tezhip, takı tasarım, ahşap boyama, ahşap yakma, seramik, Çin yağlı boya ve karakalem resim gibi çok çeşitli dallarda eğitimler düzenlenmesi planlanıyor. Şehrin merkezinde hayata geçirilen atölyede eğitimler, ağırlıklı olarak akademisyenler tarafından verilecek. Atölye çalışmalarının koordinatörlüğü resim kursunun da eğitmenliğini sürdüren Gökay Tazegül’e ait.”
Açıklamada, AKSAM Güzel Sanatlar Atölyesi’nin kayıtları halen devam ettiği de belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327