Aksaray Osb’de 33 Bin Metrekare Yer Tahsisi Yapıldı

Aksaray’da Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Vali Şeref Ataklı Başkanlığında yapıldı.OSB Bölge Müdürlüğünde yapılan toplantıya Aksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili...

Aksaray Osb’de 33 Bin Metrekare Yer Tahsisi Yapıldı
Aksaray’da Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Vali Şeref Ataklı Başkanlığında yapıldı.
OSB Bölge Müdürlüğünde yapılan toplantıya Aksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haluk Şahin Yazgı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş ile OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar katıldı.
Yapılan toplantı sonunda açıklamada bulunan Vali Şeref Ataklı, çeşitli sektörlerde yapılacak yatırımlar için toplamda 33 bin metrekare arsanın tahsis edildiğini söyledi. Mevcut OSB alanında yer kalmadığını belirten Vali Ataklı, yapılan son arsa tahsislerinin daha önce tahsisleri yapılan ancak belirtilen süre içerisinde yatırım gerçekleştirilemeyen parsellerden oluştuğunu belirtti. Aksaray OSB’de yapılan tahsislerin kısa süre içerisinde yatırıma dönüşmesi gerektiğini ifade eden Vali Ataklı, yatırıma dönüşmeyen parsellerin yeni yatırımcılara tahsis edileceğini vurgulayarak, “Mevcut OSB içerisinde çok fazla alanımız kalmadı. Genişleme ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Tahsis edilip te yatırımını gerçekleştirmeyenler üzerinde inceleme yapıyoruz. Bu parsellerin tahsisini iptal ederek yatırım yapacak olan yatırımcılarımıza tahsis etmeye sürdüreceğiz. Bu nedenle kendilerine arsa tahsis edilmiş olan ancak henüz yatırımını gerçekleştirmemiz olan yatırımcılara tavsiyemiz biran önce yatırımlarını tamamlasınlar. Bunu özellikle belirtiyoruz” dedi.
Aksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haluk Şahin Yazgı da, yapılan toplantılarda OSB’nin ihtiyaç ve sorunlarının en iyi şekilde değerlendirilerek çözüm üretildiğini söyledi. Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nden OSB’ye ulaşımın sağlandığı yolda İl Özel İdaresi tarafından altyapı çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, kısa süre sonra yolun belediye ekipleri tarafından asfaltlanarak ulaşımın daha rahat sağlanacağını söyledi. Yapılan değerlendirmelerde OSB’ye toplu taşıma araçları ile sağlanan ulaşımda da önemli bir karar aldıklarını belirten Yazgı, "OSB’ye ulaşımda daha önce sabah ve akşam iki olan sefer sayısı 6’ya çıkarıldı. Bu önemli bir talepti yaptığımız istişareler sonunda bunu 6’ya çıkarmış olduk. Aldığımız kararlar OSB ve Aksaray’ımıza hayırlı olsun” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327