Aksaray’da Damızlık Birliği Süt Pazarlıyor

Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da tarım ve hayvancılık her geçen gün büyük bir ivme kazanarak gelişirken, sivil toplum örgütlerinin çalışmaları ile üreticilerin ekonomisi güçlendiriliyor....

Aksaray’da Damızlık Birliği Süt Pazarlıyor
Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da tarım ve hayvancılık her geçen gün büyük bir ivme kazanarak gelişirken, sivil toplum örgütlerinin çalışmaları ile üreticilerin ekonomisi güçlendiriliyor. Bu kapsamda geçmiş dönemde süt pazarlaması yapmayan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yeni bir atılım yaparak üyelerinin sütlerini pazarlamaya başladı.
Konuyla ilgili bilgi veren Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, amaçlarının üreticilere daha fazla kazanç sağlanması olduğunu belirterek, “Yönetim kurulumuz görev almadan önce birliğimizde süt pazarlaması yapılmıyordu. Biz yönetime gelince bununla ilgili geniş çaplı bir araştırma ve çalışma yaptık. Yapılan çalışmalar sonucunda da üyelerimizin ürettiği ürünün daha yüksek fiyattan pazarlanması ve birim üründen daha fazla gelir elde etmeleri için faaliyete geçtik. Bu kapsamda da Aksaray bölgesinde süt toplama faaliyeti olmayan yeni bir firma ile anlaşıldı. Çiğ sütte soğuk halka zinciri oluşturularak sütte kalitenin artması sağlandı. Üyelere ait sütler birliğimiz aracılığı ile toplanarak pazarlanmasına başlanıldı. Bugün baktığımızda ise üyelerimize ait aylık bin 500 ton süt birliğimiz tarafından daha yüksek fiyatla pazarlanarak üreticilerin kazançları artırıldı” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327