Aksaray’da Vatandaşlara Tapuları Dağıtılıyor

Aksaray Belediyesi, Yeni Mahalle, Somuncu Baba, Gerentol, Tacin, Nakkaş, Aratol, Kazıcık Tolu, İsmailağa Tolu ve Taşpazar Mahalleleri’ni kapsayan yaklaşık 850 hektarlık bir alanda yapılan 18. madde uygulaması ile toplam 2 bin 800 vatandaşa tapularını...

Aksaray’da Vatandaşlara Tapuları Dağıtılıyor
Aksaray Belediyesi, Yeni Mahalle, Somuncu Baba, Gerentol, Tacin, Nakkaş, Aratol, Kazıcık Tolu, İsmailağa Tolu ve Taşpazar Mahalleleri’ni kapsayan yaklaşık 850 hektarlık bir alanda yapılan 18. madde uygulaması ile toplam 2 bin 800 vatandaşa tapularını dağıtıyor.
Hak sahiplerine tapularını vermek amacıyla Aksaray Belediyesi Konferans Salonu’nda tapu dağıtım töreni düzenlendi. Törene, AK Parti Aksaray Milletvekilleri Ali Rıza Alaboyun ve İlknur İnceöz, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Ak Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aksaray Belediye Başkanı Yazgı, tapu töreninde yaptığı konuşmada Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tabir edilen yerde toplam 2 bin 800 vatandaşa tapularının verileceğini belirterek, “ÖÇK Bölgesi olarak tabir edilen; Yeni Mahalle, Somuncu Baba, (Briket Ocakları) Gerentol, Tacin, Nakkaş, Aratol, Kazıcık Tolu, İsmailağa Tolu ve Taşpazar mahallelerini kapsayan yaklaşık 850 hektarlık bir alanda belediyemiz tarafından 18. madde uygulaması yapıldı. Birçok vatandaşımızın malumudur, bu bölge 2005 yılından bu tarihe kadar hem imar planı, hem de yapılan 18. madde uygulamalarının ÖÇK tarafından iptal edilmesi nedeniyle söz konusu uygulama uzun bir süreç almıştır. Uygulamanın tescil olmasıyla yol, su, kanalizasyon gibi belediyemiz hizmetleri daha hızlı ve etkin bir şekilde vatandaşlarımıza ulaşacaktır. 18. madde uygulaması sonrası daha nitelikli yollar, yeşil alanlar ve sosyal alt yapılar belediyemiz tarafından mülkiyet sorunları olmayacağı için rahatlıkla yapılacaktır. Ayrıca, artık vatandaşlarımız imar çapı alarak ruhsatlandırmak suretiyle inşaat yapabilecekler. Belediyemiz ile hisseli olan vatandaşlarımız da belediyemize müracaat ederek belediye hissesini satın alabilirler. Maliye hazinesine ait hisseler ise Milli Emlak Müdürlüğü’ne müracaat edilerek satın alınabilir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327