Aksoy, Festival Kapsamında Ankara’da Ziyaretlerde Bulundu

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, 15. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.Festival kapsamında geçtiğimiz 3-4 gün boyunca Ankara da bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu kaydeden...

Aksoy, Festival Kapsamında Ankara’da Ziyaretlerde Bulundu
Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, 15. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Festival kapsamında geçtiğimiz 3-4 gün boyunca Ankara da bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu kaydeden Aksoy, Bakanlıklarda ziyaretler gerçekleştirdiğini kaydederek , “ Bu yıl 15.’sini düzenleyeceğimiz Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivalimiz hakkında görüşmeler yaptım. Bu kapsamda Başbakan Yardımcımız ve Hükümet Sözcümüz Bülent Arınç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Dr. Nurettin Akman, Kültür ve Turizm Bakan Müşaviri Prof. Dr. Haluk Dursun ve Karabük Milletvekilimiz Osman Kahveci’ye festival davetiyemizi takdim ettim. Yapmış olduğum görüşmeler neticesinde almış olduğum olumlu tepkiler bizleri daha da gururlandırdı. Bakanlarımız, vekillerimiz kısacası devletin yetkili organları yanımızda olduklarını ve bizlere destek vereceklerini belirttiler. 15.’sini düzenlediğimiz Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali çalışmalarımız şuanda çok iyi bir şekilde ilerlemekte. Kısa bir süre kaldı; ama geçmişten gelen deneyimimiz sayesinde yine her yıl olduğu gibi hemşerilerimize çok güzel bir 3 gün yaşatacağız. Kortej Yürüyüşü ile, Resim ve Fotoğraf Sergileri ile, Halk Oyunları Dansları ile, Konserler ile gerçekten muhteşem bir festival olacak. Bunun yanında birçok İl’den de misafirimiz olacak. Ulusal ve yerel basından birçok gazeteci arkadaşımız festivalimizi takip edecek. Dünya çapında bilinen şehrimiz bu festival ile yerini ve konumunu perçinlemiş olacak. Bizim burada ki amacımız bellidir. Tek derdimiz Safranbolu’muz yani bu şehrimizi daha güzel nasıl anlatabiliriz. Biz bunun derdindeyiz. Hep söylüyorum. Söz konusu Safranbolu ise gerisi teferruattır” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327