Aktif Eğitim Sen Üyeleri Yemekte Buluştu

Karabüklü eğitimciler, Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif-Sen) Karabük Temsilciliği tarafından düzenlenen yemekte bir araya gelerek ’Taşlama’ şairleri Babacanlar’ın unutulmaz atışmalarıyla stres attı.Aktif-Sen Karabük Temsilcisi Sezgin...

Aktif Eğitim Sen Üyeleri Yemekte Buluştu
Karabüklü eğitimciler, Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif-Sen) Karabük Temsilciliği tarafından düzenlenen yemekte bir araya gelerek ’Taşlama’ şairleri Babacanlar’ın unutulmaz atışmalarıyla stres attı.
Aktif-Sen Karabük Temsilcisi Sezgin Kaya’nın konuşmasıyla başlayan programda, son zamanlarda öğretmenlerin yaşadığı sıkıntılar dile getirildi. Aktif-Sen üyesi okul müdür ve müdür yardımcısı seviyesindeki idarecilerin görevlerinden alındığını ifade eden Kaya, eğitim camiası olarak sıkıntılı sürecin bir an önce bitmesini beklediklerini söyledi. Birlik ve beraberlik içerisinde sabrettiklerini belirten Kaya, Aktif-Sen’in düzenlemiş olduğu Öğretmenler Günü programında her görüş ve fikirden eğitimcinin bir araya geldiğini ve özlenen tabloyu gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
Aktif-Sen’e üye olan son beş kişiye programda plaket verilirken, görevden alınan okul idarecileri de unutulmadı. Hiçbir gerekçe gösterilmeden görevlerinden alınan okul idarecilerini plaket ve ödül verilirken, MHP Karabük İl Başkanı Burhanettin Aslan da eğitimcileri yalnız bırakmayarak ödül verdi.
Ödül töreninden sonra ’Taşlama’ şairleri Bekir Salim ve Nuri Şahinoğlu’ndan oluşan Babacanlar ile ünlü halk ozanı Aşık Mürsel Sinan sahneye çıktı. Aşık Mürsel Sinan, eğitimcilere öğretmenler gününde saz ve türkü ziyafeti çekerken, ’Taşlama’ şairleri de karşılıklı atışmalarla eğitimcilerin unutulmayacak anlar yaşamalarına vesile oldu. Yaşadıkları sıkıntılara rağmen şikayette bulunmayan fedakâr öğretmenler Babacanlar’ın atışmaları ve Aşık Mürsel Sinan’ın türküleriyle kendilerine zaman ayırıp stres attılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327