Aliağalı Vatandaşlar Kan Vermeye Koştu

Türkiye’nin dört bir tarafındaki gönüllülerden kan toplayan Türk Kızılayı’nın son durağı İzmir’in Aliağa ilçesi oldu.Türk Kızılayı’nın Kan Bağışı aracı, Aliağa’da iki gün boyunca gönüllü kan bağışçılarından kan...

Aliağalı Vatandaşlar Kan Vermeye Koştu
Türkiye’nin dört bir tarafındaki gönüllülerden kan toplayan Türk Kızılayı’nın son durağı İzmir’in Aliağa ilçesi oldu.
Türk Kızılayı’nın Kan Bağışı aracı, Aliağa’da iki gün boyunca gönüllü kan bağışçılarından kan topladı. Aliağa Belediyesi’nin de destek verdiği kan bağış kampanyası, ilçe sakinlerinden yoğun ilgi gördü. Doktor kontrolünden geçirilerek kan bağışında bulunan gönüllülere, muayene sonrası soda ve çikolatalı bisküvi ikram edildi. Aliağa Demokrasi Meydanı’nda yürütülen iki günlük kampanya sonunda, yüz ünite kan toplanıldığı öğrenildi.
Kampanyaya destek veren vatandaşlardan Nazım Gümüş, 10 yıldır Türk Kızılayı’na düzenli olarak kan bağışı yaptığını belirtti. 60 yaşında olmasına rağmen kampanyaya destek verdiğini ifade eden Halil Türüdü ise, "Uzun yıllardır kan bağışlıyorum, bundan dolayı da mutluyum. Bir can kurtarmak için kan bağışlamak kadar güzel ulvi bir görev olmadığını düşünüyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327