Alpaslan’dan ‘güven’ Vurgusu

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Alpaslan, bölgede esnaf ve vatandaşın kazançlı çıkmasının tedirginlik yerine güven ortamının sağlanmasıyla mümkün olacağını belirtti.Açıklamalarda bulunan...

Alpaslan’dan ‘güven’ Vurgusu
Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Alpaslan, bölgede esnaf ve vatandaşın kazançlı çıkmasının tedirginlik yerine güven ortamının sağlanmasıyla mümkün olacağını belirtti.
Açıklamalarda bulunan Faruk Alpaslan, geçtiğimiz gün bölge sorunlarını dile getirmek üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bazı bakanların katılımıyla 36 ilde bulunan sivil toplum kuruluşunun Ankara’da toplandığını söyledi. Bu toplantıda Van adına sorunları dile getirmek üzere konuşma yaptığını ifade eden Alpaslan, “Yapılan şura toplantısında bir konuşma hakkı bana da verildiler. Orada da belirttiğim gibi ilimizde yatırımcıların ve vatandaşların bölgemize iyimser gözle yaklaşmaları için yapıcı adımların atılmasının şart olduğunu ifade ettim. Ayrıca ilimizin yanı sıra bölgemizde IŞİD vahşeti sadece Kürtlere değil bu coğrafyada yaşayan herkese çok büyük zararlar verdiğini belirtmek isterim. Orada da aynı bu konuşmamın tekrarını ifade ederim ki kimse bu IŞİD vahşetini görmemezlikten gelmesin. IŞİD vahşeti bu coğrafyalarda yaşayan her ferde büyük zararlar veriyor. Geçici değil, kalıcı bir şekilde bu çözüm sürecinin sonuçlanması gerekir. Bu yüzden her kurum ve kuruluş, STK veya örgüt, hatta birey olarak herkese düşen görev, tedirginlik verecek söylemler, davranışlar değil de güven verici bir ortamın oluşturulması için elinden geleni yapması gerekmektedir. Bu memleket hepimizin, hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Eğer gemi batarsa hepimiz boğuluruz. Başbakan’ın Van’daki konuşması, bizim geçtiğimiz günlerde Ankara’da Esnaf Şurası toplantısında dile getirdiğimiz söylemlerin aynı şekilde tasdik edercesine dile getirmesi bizim açımızdan son derece memnuniyet verici olmuştur. Aslında Başbakan’ın konuşması bizim yıllardır aynı şeyleri söylediğimiz tarzda olmuştur” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327