Alperenlerden Açıklama

Alperen Eğitim ve Kültür Merkezi Başkanı Coşkun Arslan, “Düz ovada İŞİD’e karşı savaşamayan bu piyonlar ülkemizi de bu bataklığa sürüklemek istemektedir. Dün Kandil’den tehdit yağdıranlar bugün tehdit etmeye çalıştıkları ülkenin...

Alperenlerden Açıklama
Alperen Eğitim ve Kültür Merkezi Başkanı Coşkun Arslan, “Düz ovada İŞİD’e karşı savaşamayan bu piyonlar ülkemizi de bu bataklığa sürüklemek istemektedir. Dün Kandil’den tehdit yağdıranlar bugün tehdit etmeye çalıştıkları ülkenin askerinin yardımını beklememelidir” dedi.
Coşkun Arslan yaptığı açıklamada, “Kamuoyunun da yakından takip ettiği İŞİD’in Kobani’ye saldırması neticesinde ülkemizde cereyan eden hadiseleri bizler de dikkatle takip etmekteyiz. Maalesef bu hadiselerde çözüm sürecinin iki aktöründen biri olan BDP-PKK grubu yandaşlarını ayaklanmaya sevk etmiş, olaylarda onlarca vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve iki polisimiz de şehit olmuştur. Sözde demokrasi, barış, insan hakları, kardeşlik sloganlarıyla milletimize peynir ekmek gibi yedirilen çözüm sürecinin baş aktörü BDP cephesinin fiiliyatta yandaşlarını şiddete, isyana ve topyekun ayaklanmaya çağırması samimiyetsizliklerinin ve ikiyüzlülüklerinin bariz bir göstergesidir. Umarız ki IŞİD gerçeği sözde Kürdistan devletini inşa etmeye namzet piyonlara devlet kurmanın dağda askere, öğretmene, polise pusu kurmak kadar kolay olmadığını öğretirken, bu piyonlarla masaya oturarak günü kurtarma telaşıyla müzakere yapanlara da teröristle müzakere değil mücadele edilmesi gerektiğini öğretmiştir. Düz ovada İŞİD’e karşı savaşamayan bu piyonlar ülkemizi de bu bataklığa sürüklemek istemektedir. Dün Kandil’den tehdit yağdıranlar bugün tehdit etmeye çalıştıkları ülkenin askerinin yardımını beklememelidir” diye konuştu.
“Türkiye; Türkmen, Kürt, Arap zorda kalmış bütün kardeşlerimize yardım ederken, mazlum ile teröristi ayırmalı, özellikle bu süreçte çok dikkatli, titiz ve öngörülü bir politika izleyerek hem Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğünün yanında olmalı hem de milli güvenliğimizi tehlikeye atacak adımlardan uzak durmalıdır” diyen Coşkun Arslan, şunları kaydetti: "Dün sınır ötesi tezkereye Meclis’te hayır oyu veren terörist partinin uzantılarının bugün sınırlarımızı kullanarak İŞİD ile savaşmasına izin vermek bu vatana yapılabilecek en büyük ihanettir. Şehitlerimizin kemikleri özellikle başından beri yanlış olduğunu belirttiğimiz çözümsüzlük süreci ile yeterince sızlamıştır. Bundan gayri hiç kimsenin bu vatanın evlatlarına kurşun sıkanlara el sıkışması kabul edilemez.”
“KARDEŞİ KARDEŞE KIRDIRMA PROJESİ”
Alperenlere seslenen Arslan şöyle konuştu: “Bizler bu ülkenin jandarması, polisi, askeri değil sigortasıyız. Kolluk kuvvetleri yeterli ve gereken tedbirleri ülkenin menfaati icabı alacaktır, almak zorundadır. Hiçbir Alperen kardeşimin ‘kardeşi kardeşe kırdırmak, bin yıllık kardeşliği bozmak isteyenlerin’ oyununa gelmeyeceğine dair inancım sonsuzdur. Heyecanlarımızı bir gün lazım olacağı düşüncesiyle hezeyanlara dökmeden saklı tutmak, birlik ve beraberliğe en çok muhtaç olduğumuz bu dönemde bir Alperen’in üzerine düşen en büyük görevdir. Tarih üzerinize bir görev yüklediğinde sağınıza solunuza kim var diye bakmadan, vatandan gayrısını teferruat addederek koşacağınızı herkes iyi bilmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemiz genelindeki şiddet olaylarını, askerimize, polisimize, bayrağımıza, milli ve manevi değerlerimize, vatan bütünlüğümüze millet birliğimize yapılan alçakça saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bölücü vatan hainlerinin, din düşmanlarının yaptığı saldırılarda şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralanan güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyoruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327