Altepe ile Bozbey arasında gerilim!

Nilüfer Belediyesi’nin 2 otobüs talebi komisyondan çıkmayınca Recep Altepe ile Mustafa Bozbey arasında tartışma çıktı.

Altepe ile Bozbey arasında gerilim!

Nilüfer Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesi’nden 2 adet otobüs talebinin komisyondan geçmemesi mecliste tartışmaya sebep oldu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Nilüfer Belediyesi’nin 2 adet otobüs talebi komisyondan uygun görülmemiştir. Nilüfer maddi durumu zengin bir belediye. Nilüfer Belediyesi merkez bir ilçe. Nilüfer’de kişi başında düşen fark Nilüfer’de 804 lira olarak en büyük yer. Yıldırım’da 349 lira, Büyükşehir’de 442 lira. Nilüfer Belediyesi’nin kişi başına geliri Büyükşehir’in neredeyse 2 katına tekabül ediyor. Kişi başına geliri yüksek belediyeler ihtiyaçlarını bütçelerinden değerlendirmek zorunda” dedi.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise, “Nilüfer’in bütçesi Türkiye’nin önde gelen belediyeleri arasında. Ancak Nilüfer’in sınırları geniş. Bizler gerçek bütçe hazırlıyoruz. Herkesin bütçesi kendisine göre. Büyükşehir Belediyesi ilçelere katkı yapacaksa adil olmalıdır. 'Falanca ilçenin hiç durumu yok, Büyükşehir bütçesini oraya aktarması lazım' diye bir şey söz konusu olamaz. Nilüfer Belediyesi'nin bütçesi ne olursa olsun, hakkı vardır. Biz burada eşitlik ve adalet ilkesinin öne çıkmasını istiyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe de, “Yorumunuza hayran kaldım. Nasıl adalet sağlanacak? Bütünşehir niçin oldu, 17 ilçenin kalkınması için. En yüksek geliri olan Nilüfer ile en düşük geliri olan Harmancık arasında dengeyi sağlamak için Büyükşehir Belediyesi var. Siz hangi adaletten anlıyorsunuz? Küçük ilçeler ihale edemedikleri için çöpleri kendileri topluyor, bir de Büyükşehir olarak çöp araçları aldık. Olmayanların ihtiyaçlarını karşılamak, adaleti sağlamak için,zayıf olanı güçlendirmek için Büyükşehir var. Mudanya Belediyesi’nden talep geldiği zaman komisyondan geçiyor. Komisyonun verdiği doğru bir karar” şeklinde konuştu.
Tartışmaların ardından Nilüfer Belediyesi'nin otobüs talebinin komisyondan red görmesi ile ilgili CHP'nin komisyonda yeniden değerlendirilmesi talebi oy çokluğuyla reddedildi.

ALTEPE İLE BOZBEY’İN KENT ORMANI KAVGASI

Atatürk Kent Ormanı’nın BURFAŞ’a 10 yıllığına kiralanması ile ilgili maddenin Meclis’ten oy çokluğuyla geçmesi tartışmaya sebep oldu.
Atatürk Kent Ormanı’nın yeni imalatlar ve mevcut donatı alanlarının iyileştirilmelerinin, yeşil alanların bakımı, güvenliği, temizliğinin sağlanması, sosyal donatı alanı dışında kalan yerlerin elektrik, su giderlerinin büyükşehir tarafından karşılanması şartıyla sosyal tesis olarak işletilmesinin BURFAŞ’a tahsis edilmesi ile ilgili komisyon kararı Büyükşehir Belediye Meclisi’nden oy çokluğuyla kabul edildi.
Rapor üzerine söz alan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Atatürk Kent Ormanı’nda ne yapılıyor? Sadece Nilüfer Belediyesi’nin tabelalarını kaldırdınız. Var olan şeyleri yeni yapmış gibi basına gösteriyorsunuz. Orada sökülenler de belli. Trafo kendimize aitti, söküp aldık. Kendimize ait olanları aldık sadece. Orada yapılanları biz biliyoruz” dedi.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, “Buna siz sebep oldunuz. Neden lambaları, kabloları, yangın tüpleri, hortumlarını söktünüz. Kaç para kazandınız söktüklerinizden. Nilüfer belediyesi kara mı geçti? Bunları sökmeseydiniz, adam gibi gitseydiniz olmaz mıydı? Sizin söktüğünüz her şeyin yerine yenisini yaptık” diye konuştu.
CHP Grup Sözcüsü Erdal Aktuğ’un ‘işletemezseniz geri alırız’ sözüne Başkan Altepe, “Merak etmeyin, size vermezler orayı” cevabını verdi.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327