Altid Sahilleri Temizledi

Şiddetli yağış sonucu oluşan sahil kirliliği Alanya Turistik İşletmeciler Derneği temizlik ekibi tarafından bertaraf edildi.Şiddetli yağış sonrasında deniz kıyılarında oluşan kirliliği Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) temizlik...

Altid Sahilleri Temizledi
Şiddetli yağış sonucu oluşan sahil kirliliği Alanya Turistik İşletmeciler Derneği temizlik ekibi tarafından bertaraf edildi.
Şiddetli yağış sonrasında deniz kıyılarında oluşan kirliliği Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) temizlik ekibi ortadan kaldırdı. ALTİD Başkanı Burhan Sili, sahillerde düzenleme ve temizlik çalışmalarını 12 ay boyunca sürdürdüklerini belirtti. Sili, “Şehir temizliği sadece kurumlar ve temizlik personeliyle sağlanamaz. Yerli veya yabancı, özellikle yerleşik yaşayan vatandaşlarımızın çok duyarlı olması gerekiyor. Şehrin herhangi bir yerinde mazgallara atılan sigara izmaritleri veya denize bağlanan akarsu kanallarına atılan içecek şişeleri gibi atıklar, şiddetli yağmur sonrasında sahillerde büyük kirliliklere sebebiyet veriyor” dedi.
Çevre temizliği duyarlılığının, insana, sadece ailesinden aktarılan bir konu olmadığını da ifade eden Sili, “Çevre temizliği ve düzeni konusunda öğretmenlerimize çok iş düşüyor. Hangi dersin öğretmeni olursa olsun, çevre temizliği gibi ortak bir konuyu öğrencilere mutlaka aşılamalı. Geleceğin turizm şehirlerinde yetişecek bireyler çok daha bilinçli olmalı” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327