Anaç Sığır Desteklemeleri Askıda

"2014 yılı Anaç Sığır Desteklemeleri" için Aksaray Süt Üreticileri Birliği’nde listeler 10 gün süreyle askıya çıkartıldı.Askı listesiyle ilgili açıklamada bulunan Aksaray Süt Üreticileri Birliği (AKSÜTBİR) Başkanı Esat Zengin,...

Anaç Sığır Desteklemeleri Askıda
"2014 yılı Anaç Sığır Desteklemeleri" için Aksaray Süt Üreticileri Birliği’nde listeler 10 gün süreyle askıya çıkartıldı.
Askı listesiyle ilgili açıklamada bulunan Aksaray Süt Üreticileri Birliği (AKSÜTBİR) Başkanı Esat Zengin, “Üreticilerimizin 2014 yılının anaç sığır desteklerinde itirazı var ise 10 gün içerisinde askıya çıkartılan listeye bakmaları gerekiyor. İtiraz eden üreticilerimizin sebebi haklı bir nedene dayanıyor ise mağduriyetleri giderilecektir. Bu kapsamda listelerdeki yetiştiricilerin bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Anaç Sığı Desteklemesini, Süt Birliği, Damızlık Birliği ile kooperatif üyeleri alabilir. Yani her hangi bir örgüte üye olunması ve hayvanın güncellenmesi ve güncel konular içerisinde gerekli olan şartları taşıması gerekiyor. Üreticilerimiz bizden 225 lira desteğini alır. Tarım Bakanlığı icmallere göre destek ücretini aktarır bizlerde üreticilerimizin banka hesaplarına aktarırız. Bizim desteklerimizden bir kuruş dahi kesinti yapılmaz. Sadece devletin kestiği Stopaj vergisi alınır” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327