Anadolu Ajansı muhabirinin cansız bedeni bulundu

13 gündür aranan kayıp gazeteci Abdülkadir Nişancı'nın cesedinin Trabzon'un Çaykara ilçesi Derebaşı HES Göleti'nin içerisinde bulunduğunu, Trabzon Valiliği duyurdu.

Anadolu Ajansı muhabirinin cansız bedeni bulundu

Bayburt-Trabzon il sınırında yürütülen yol açma çalışmalarını takip ederken, üzerine çıktığı kar kütlesi ile birlikte uçurumdan düşen Anadolu Ajansı muhabiri Abdülkadir Nişancı'nın cansız bedeni bulundu.

KAMERASI, FOTOĞRAF MAKİNESİ VE AYAKKABISI BULUNMUŞTU

Uçurumdan düşerek kaybolan kayıp gazeteciyi bulmak için 13 gündür sürdürülen çalışmalarda şu ana kadar kamerası, fotoğraf makinesi ve dere kenarında ayakkabısına ulaşılmıştı.

13 GÜNDÜR ARANIYORDU

Abdülkadir Nişancı'yı bulmak için Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Trabzon AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), UMKE ve AKUT ekipleri ile Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı'na bağlı su altı arama kurtarma timleri 13 gündür derelerde, derin vadilerde, şelalelerde, göletlerde arama çalışması yürütüyordu.

İKİ JANDARMA ŞEHİT OLMUŞTU

Arama çalışmaları sırasında iki jandarma arama kurtarma görevlisi de akıntıya kapılarak şehit olmuştu. Bu çalışmaların yanı sıra İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Devlet Su İşleri (DSİ), Bayburt İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri de Derebaşı Deresi'ne su taşıyan iki derenin önüne bent çekerek suyu başka bir dere yatağına borular içerisinde motorlarla pompalayıp, Derebaşı Deresi'nin debisini düşürmeye çalışıyordu.

TRABZON VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Kayıp gazetecinin cansız bedeninin, arama çalışmalarının 13'üncü gününde Trabzon'un Çaykara ilçesi Derebaşı HES Göleti'nin içerisinde arama çalışmaları sırasında gölete çekilen ağa takıldığı havadan drone ile görülürken, Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada cesedin kayıp gazeteciye ait olduğu bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327