banner333

Anıtkabir’den Gönderilen Kitapları Öğrencilere Dağıttılar

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği Malkara Şube Yönetimi yetkilileri, ilçe genelindeki tüm okullardaki ilkokul 4. sınıf öğrencilerine ’Atatürk ve Çocuk’ isimli kitap dağıttı.Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden...

Anıtkabir’den Gönderilen Kitapları Öğrencilere Dağıttılar
Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği Malkara Şube Yönetimi yetkilileri, ilçe genelindeki tüm okullardaki ilkokul 4. sınıf öğrencilerine ’Atatürk ve Çocuk’ isimli kitap dağıttı.
Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden onay alınmasının ardından okulları tek tek gezen Atatürkçü Düşünce Derneği Malkara Şube Başkanı Lerzan Baykal, 2. Başkan İsmail Yanık ve Sayman Halil Yılmazgüç, Anıtkabir Komutanlığı’nın yayınlandığı ’Atatürk ve Çocuk’ kitabını Malkara ilçe merkezi ve mahallerdeki ilkokul 4. sınıf öğrencilerine dağıttı.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan İsmail Yanık, "10 Kasım Günü Atatürk’ün Selanik’teki evini ziyaret ettik ve orada çok duygulu anlar yaşadık. Türkiye’ye döndüğümüz zaman neler yapabiliriz diye düşündük, sonrasında Anıtkabir Merkez Komutanlığı’nın ‘Atatürk ve Çocuk’ adlı bir kitap yayınladığını ve bunun dağıtımının yapılacağı haberini aldık. Biz de Anıtkabir Merkez Komutanlığı’nı telefonla arayıp bir yazıyla başvuruda bulunduk. Bu başvurumuz neticesinde bize 340 tane kitap gönderildi. Biz de ilkokul 4.sınıf öğrencilerine bu kitapları dağıtmayı kararlaştırdık. Atatürkçü Düşünce Derneği Malkara Şubesi olarak Malkara genelindeki okulları karış karış gezip bu kitapları öğrencilerimize ulaştıracağız" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327