banner333

Ankara'da kritik saatler

Irak'taki kriz sonrası hareketli günlerin yaşandığı Ankara'da Genelkurmay 2. Başkanı, Dışişleri Bakanlığı'na geldi.

Ankara'da kritik saatler

Irak'ta IŞİD'in işgallerinden sonra Musul Başkonsolosluğumuzdaki diplomatların ve tır şoförlerin rehin alınmasından sonra Ankara'da kurtarmaya ilişkin çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Genelkurmay 2. Başkanı Dışişleri Bakanlı'ğına geldi.

DIŞİŞLERİ'NDEN AÇIKLAMA

Dışişleri Bakanlığı IŞİD'in elinde bulunan Türk rehineler için günlük bilgilendirme yaptı; "11 Haziran'dan bu yana alıkonulan Musul Başkonsolosluğumuz personeli ile Musul'un Geyara ilçesinde tutulan, bir firmamızda çalışan 31 şoförden oluşan vatandaşlarımızın en kısa sürede, sağ salimen ülkemize dönmelerinin sağlanması için de devletimiz tüm imkânlarını seferber etmiş durumdadır. Bu konuda gerekli çalışmalar hassasiyetle sürdürülmektedir. Irak'ta alıkonulan vatandaşlarımıza ilişkin olarak çok sayıda dost ülke tarafından yapılan ve ülkemizle dayanışma içinde olunduğu mesajına yer verilen açıklamalar da memnuniyetle izlenmektedir."

DAVUTOĞLU, HAGUE İLE GÖRÜŞTÜ

İngliltere Dışişleri Bakanı William Hague, Irak'taki durumla ilgili Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüştü. Hague, resmi Twitter hesabından, "Irak'taki istikrarsızlıkla ilgili yaklaşımların acilen koordine edilmesi ve Suriye'deki çatışmayla bağlantıları konularında Türk Dışişleri Bakanı Davutoğlu ile konuştuk" diye yazdı.

İngiltere, önceki gün yaptığı açıklamada, "Irak'taki gelişmelerden ve Türk vatandaşları ile Türk Başkonsolosluğu çalışanlarının alıkonulmasından derin endişe duyduğunu" belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2014, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327