Anne Adayları İçin Umut Işiği Doğdu

Diyarbakır Veni Vidi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde görevli Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Medikal Akupunkturist Doç. Dr. Hakan Çoksüer, Sağlık Bakanlığı’nın revize ettiği yeni düzenlemenin olumlu olduğunu söyledi.Diyarbakır Veni...

Anne Adayları İçin Umut Işiği Doğdu
Diyarbakır Veni Vidi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde görevli Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Medikal Akupunkturist Doç. Dr. Hakan Çoksüer, Sağlık Bakanlığı’nın revize ettiği yeni düzenlemenin olumlu olduğunu söyledi.
Diyarbakır Veni Vidi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde görevli Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Medikal Akupunkturist Doç. Dr. Hakan Çoksüer, Sağlık Bakanlığı’nın, sadece kemoterapi görecek kadınlarda yumurta dondurma kuralını kaldırdığını ifade etti. Doç. Dr. Çoksüer, "Rezervi az olan kişiler de yumurtalarını dondurabilir hükmünün eklenmesinin yönünde revize edilen yeni düzenlemesi son derece isabetli bir karar olmuştur. Daha önceki yönetmelikte olmayan düşük yumurtalık rezervine sahip olan ve çocuk doğurmamış hastaların, kendi isteklerine bağlı olarak yumurta hücrelerini veya yumurtalık dokularını dondurarak saklayabilmeleri çok önemli bir gelişmedir" dedi.
"YUMURTA REZERVİ AZ OLANLAR DONDURUP İSTEDİĞİ ZAMAN ANNE OLACAK"
Doç. Dr. Çoksüer, yumurta rezervi az olan genç, evli ve bekar olan kadınlar yumurtalarını dondurup istediği zaman anne olma şansına sahip olduğunu belirterek, "Özellikle 5 yıllık sınırlı sürenin kalkması çok doğru bir karar. Çünkü çocukluk çağı kanserlerinde tedavi gerçekleşse bile çocuk 5 yıl sonra hemen anne olamayabilir. Bu nedenle yeni düzenleme ile kişilerin anne olma hakkı hep olacaktır. Bu da mutluluk vericidir. Sağlık Bakanlığı’nın bu uygulaması çocuk sahibi olmayı erteleyenler veya erteletmek zorunda olan anne adayları için umut ışığı olacaktır" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327