’anne Okulu’ Mezunları Sertifikalarını Aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı 13 Bilgi Evinde “Değerler Eğitimi” kapsamında oluşturulan “Anne Okulu”na katılan veliler sertifikalarını törenle aldı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi...

’anne Okulu’ Mezunları Sertifikalarını Aldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı 13 Bilgi Evinde “Değerler Eğitimi” kapsamında oluşturulan “Anne Okulu”na katılan veliler sertifikalarını törenle aldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgi Evleri’nde sadece çocuklara değil, velilere de “Anne Okulu” projesiyle eğitim veriliyor. Bu kapsamda veliler Bilgi Evlerinde, 7 hafta boyunca “Etkili İletişim”, “Aile İçi İletişim Sorunları”, “Anne-Baba Tutumları”, “Nasıl Bir Ebeveynim?”, “Çocuk Ve Ergenlik Dönemi”, “Gelişim Dönemi Özellikleri ve Okul Problemleri” ve “Okul Dönemi Sorunları” konularında eğitim aldı.
Eğitim sonunda yapılan sınavda dereceye giren velilere törenle sertifikaları verildi. Tören öncesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitim Projesi Formatörü Şengül Yiğit, katılımcı velilere “Evlilikte Duygusal Zekâ”, “Etkili ve Yetkin Ebeveynlik” konulu seminer verdi. Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapılan sertifika töreninde, veliler sertifikalarını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun elinden aldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Eğitimin yaşı ve zamanı yok. Beşikten mezara kadar devam etmelidir. Nasıl ki vücudumuzda hücrelerimiz yenileniyorsa, beynimizin de gönlümüzün de yenilenmeye ihtiyacı vardır. Bu yüzden insan her yaşta kendini yenilemelidir. Çocuklarımızı iyi yetiştireceğiz, iyi anne olacağız. Güzel yürekli, sabırlı, eğitimli anneler yarının büyüklerini yetiştirecek olanlardır. Bir anne için en büyük zenginlik insanlığa faydalı, bilgili ve inançlı bireyler yetiştirmektir ve bu büyük bir sorumluluktur. Türkiye artık zenginleşiyor. Yıllar önce böyle eğitimleri veren kurumlarımız yoktu. Yerel yönetimler bu konulara karşı duyarsızdı. Ama biz bugün, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bunların farkındayız ve bu yönde çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Bizim için en büyük kazanç insanımızın eğitimi, gönül zenginliği ve o zenginliğin çocuklarımıza da aktarılmasıdır” dedi.
Toplam 7 hafta süren eğitimin sonunda, yapılan sınavlara göre dereceye giren “Anne Okulu” katılımcılarına, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından sertifikaları verildi. Programın sonunda katılımcılar Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327