Annesine Bıçak Çekip 1 Lira İsteyince Tutuklanan Genç Suçunu Kabul Etti

Samsun’da kolonya bağımlısı olduğu için annesine bıçak çekerek kolonya almak için 1 lira para istediği iddiasıyla tutuklanan gencin yargılanmasına başlandı.Olay, Canik ilçesinin Yavuz Selim Mahallesi’nde yaklaşık bir ay önce meydana...

Annesine Bıçak Çekip 1 Lira İsteyince Tutuklanan Genç Suçunu Kabul Etti
Samsun’da kolonya bağımlısı olduğu için annesine bıçak çekerek kolonya almak için 1 lira para istediği iddiasıyla tutuklanan gencin yargılanmasına başlandı.
Olay, Canik ilçesinin Yavuz Selim Mahallesi’nde yaklaşık bir ay önce meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kolonya bağımlısı olduğu öğrenilen 33 yaşındaki Engin K., içmek için kolonya almak üzere annesi 55 yaşındaki Bedriye K.’den 1 lira para istedi. Anne Bedriye K., oğlunun kolonya içmesine engel olmak için 1 lira paralı kendisine vermedi. Öfkelenen Engin K., annesine bıçak çekerek tekme atıp zorla 1 lira para istedi. Annenin şikayeti üzerine Engin K., Irmak Polis Merkezi ekipleri tarafından gözaltına alındı. "Gaspa teşebbüs" suçundan bir ay önce Samsun Adliyesi’ne sevk edilen Engin K., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Engin K. hakkında, "basit yaralama, hakaret, silahla, tehdit ve silahla gasp" suçlarından dava açıldı.
Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Engin K. kendisi savundu. Olay akşamı eve geldiğinde annesinin yalnız olduğunu ifade eden Engin K., "Bir süre sonra annem dışarı çıktı. Ben de peşinden gittim. Kendisinden para istedim. Bana ’git buradan’ diye bağırdı. Sinirlenip kendisine tekme attım. Elimde bıçak vardı. Ancak ben bu bıçağı anneme vurmadım. Vurmaya da kalkışmadım. Bıçağı gösterip tehdit ettim. Daha sonra polisler gelince de teslim oldum. Bıçağı polislere teslim ettim" dedi.
Mahkeme heyeti Engin K.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327