Antalya’da Kobani Eylemine Sert Müdahale

Antalya’da, Kobani’deki (Ayn el Arap) IŞİD saldırılarını protesto için caddeyi trafiğe kapatıp polise taş ve molotofla saldıran gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi. Olaylarda gözaltına alınan dört eylemciden bazı çocukların...

Antalya’da Kobani Eylemine Sert Müdahale
Antalya’da, Kobani’deki (Ayn el Arap) IŞİD saldırılarını protesto için caddeyi trafiğe kapatıp polise taş ve molotofla saldıran gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi. Olaylarda gözaltına alınan dört eylemciden bazı çocukların ağladığı görüldü.
Antalya kent merkezindeki Kobani eylemi olaysız sona ererken, Kepez İlçesi Güneş ve Hüsnü Karakaş mahallesinde olaylar çıktı. Sokağa çıkan yaklaşık 50 kişi, Hastane Caddesini barikatlar ve çöp konteynerleriyle araç trafiğine kapattı. Yol kenarındaki dükkandan aldıkları ahşap malzemeleri de yol ortasında ateşe veren grup, reklam direklerini devirdi. Bunun üzerine çok sayıda Çevik Kuvvet ekibi, TOMA ve panzer, şorland sevk edildi. Kepez İlçe Müdürlüğü Ekipler Amirliği yakınında önlem alan polisler gruba dağılmaları uyarısında bulundu. Gruptakiler yüzlerini tişört ve puşi ile kapatarak, polise taş ve molotofla saldırdı. Taşlamanın devam etmesi üzerine polis gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Müdahale sonrası gruptakiler ara sokaklara dağılarak kaçtı. Polisler yoldaki barikatları temizledi. Ara sokaklara kaçan eylemcilerden 4’ü gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan bir çocuğun ağladığı görüldü. TOMA yolda yanan ateşi söndürüp, barikatları temizledi. Yaklaşık yarım saatlik müdahalenin ardından yol araç trafiğine açıldı. Yolda binlerce taş görüntülendi. Müdahalenin ardından grup bir daha toplanmazken, ekiplerin ekipler amirliğindeki bekleyişleri devam ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327