Araba satacaklar dikkat! Sahte EFT mesajıyla dolandırdılar

Yalova'da arabasını satmak isteyen İskender Karahasan sahte EFT mesajı ile dolandırıldı. Maddi sıkışıklığını gidermek için aracını satmak istediğini belirten Karahasan, “Ben aracımı satıp borçlarımı ödemek isterken bir dolandırıcının kurbanı oldum. Aracım da elimden gitti" dedi

Araba satacaklar dikkat! Sahte EFT mesajıyla dolandırdılar

Maddi olarak sıkışan ve aracını bir internet sitesi üzerinden satışa koyan Yalovalı İskender Karahasan bir süre sonra adının G.Ü olduğunu söyleyen bir kişi tarafından arandı. Filmlere konu olacak dolandırıcılık ise bu telefon sonrasında başladı. Eskişehir’den aradığını vurgulayan G.Ü aracı görmek için Yalova’ya geleceğini dile getirdi. Ardından randevulaşan alıcı ve satıcı Yalova’da buluştular.

İskender Karahasan başına geleceklerden habersiz aracına aldığı kişilerle bir şehir turu yapıp aracı gösterdi. G.Ü. aracı çok beğendiğini ve fiyatta anlaşmaları halinde satın alacağını dile getirdi. Bir süre pazarlık yapan İskender Karahasan ve G.Ü 58 bin TL’de anlaştılar. Satış işlemleri için Yalova’daki bir notere giden Karahasan G.Ü’den parayı istedi. G.Ü ise paranın banka hesabında olduğunu, banka numarasını verirse hemen EFT yapacağını söyledi. Ardından da verilen hesap numarasında EFT’nin gerçekleştirildiğini gösteren bir mesajı Karahasan’a gösterdi. Karahasan hesabını kontrol ettiğinde paranın yatmadığını görüp alıcıya bunu söyledi. G.Ü ise EFT işlemlerinin 10 dakika gecikmeli gerçekleştiğini belirtti. Bunun üzerine noterde satış işlemini yapan Karahasan aracı verdi. G.Ü. ise aracı alarak uzaklaştı.

HESABINDA PARAYI GÖREMEYİNCE...

Ancak hesabı tekrar kontrol eden İskender Karahasan paranın halen hesabına yatmadığını gördü ve G.Ü’yü aradı. Telefona ulaşamayan Karahasan dolandırıldığını anlayarak durumu polise bildirdi. Bir süre sonra G.Ü. Karahasan’ı arayıp EFT tarihinde yanlışlık yaptıklarını ve yeniden EFT yapacaklarını belirtti. Bir süre daha bekleyen ancak parasını bir türlü alamayan Karahasan G.Ü.'yü yeniden aradı. G.Ü., EFT yapamadığını,bir gün sonra Yalova’ya geleceğini ve parayı elden getireceğini belirtti. Ertesi gün G.Ü.'yü arayan Karahasan telefona ulaşamadı. Savcılığa giderek suç duyurusunda bulunan Karahasan aracın İzmir’de bir galeriye satıldığını öğrendi. Galeriye ulaşan mağdur adam aracın dolandırıcılık yöntemi ile kendinden alındığını dile getirdi. Ancak galerici durumun kendisini ilgilendirmediğini belirtti. Araç aynı gün içerisinde başka birine daha satıldı.

'BENİM CANIM YANDI, BAŞKALARININ YANMASIN'

Maddi sıkışıklığını gidermek için aracını satmak istediğini belirten Karahasan, “Ben aracımı satıp borçlarımı ödemek isterken bir dolandırıcının kurbanı oldum. Aracım da elimden gitti. Şimdi ne yapacağımı bilemiyorum. Savcılığa giderek suç duyurusunda bulundum. İnşallah aracımı geri alabilirim. Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın” dedi.

Yalova Cumhuriyet Savcılığı ise İskender Karahasan’ın beyanları üzerine olaya el koyarak soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327