Arkadaşının gözünü çıkaran adama akılalmaz ceza

İran'da sokakta başlayan kavga sonucu iki adamdan biri diğerinin gözünü çıkardığı için, mahkeme ceza olarak diğer adamın da gözünün çıkarılmasını istedi.

Arkadaşının gözünü çıkaran adama akılalmaz ceza
İran'da kavga eden iki adamdan biri diğerinin gözünü çıkardı. Mahkeme, ceza olarak diğer adamın da gözünün çıkarılmasına karar verdi.

"BİLEREK YAPMADIM"

27 yaşındaki genç adama verilen 'göze göz' cezası duyanların kanını dondurdu. Hamed adlı genç adam yaşananları şöyle anlattı: "Ben sokaktaydım, annem aradı ve babamın kaza yaptığını söyleyince hızla olay yerine gidiyordum. Kimseye bilinçli olarak zarar vermek istemedim."

GÖZÜNÜ ÇIKARDIĞI İÇİN GÖZÜ ALINACAK


1 Ağustos'ta İran'ın tutucu olarak bilinen mahkemesi, Hamed'in tek gözünün çıkarılmasına karar verdi. Mahkeme kararı üzerine konuşan insan hakları savunucusu Faridah Karimi, "İran'da verilen bu tarz barbarca cezaları Avrupa hükümetlerinin protesto etmemesini kınıyoruz" dedi.

2 YILDA 1800 İDAM

Hassan Rouhani başkan olduğundan beri acımasız cezalar aniden arttı. 2013'den beri 1800 kişi idam edildi ve yüzlerce insan küçük düşürücü ve insan dışı cezalara maruz kaldı. 
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2015, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327