Arnavutluk Prensi ünlü sanatçı ile evlendi

Avrupada yılın düğünü, Arnavutluk başkenti Tiranda gerçekleşti. Arnavutluk Prensi 2. Leka Zogu, ülkenin en ünlü ses sanatçısı ve artisti Elia Zaharia ile evlendi. Birçok ülkenin kraliyet üyelerinin, dünyaca ünlü iş adamı ve sanatçıların katıldığı düğünde Arnavutluk siyasetinden tek bir isim bile yer almadı.

Arnavutluk Prensi ünlü sanatçı ile evlendi

Arnavutluk Hükümeti tarafınca müzeye dönüştürülen, Kral Zogunun Sarayında özel izin ile Prens 2. Leka Zogu ve Elia Zaharia nikah töreni gerçekleşti.

Nikah töreninde, İngiltere, İspanya, Almanya, Yunanistan, Avusturya, Belçika, Ermenistan, Mısır, İtalya, İran, Lüksenburg, Lihtenştayn ve Rusya prens ve prensesleri, kraliyet aile üyeleri, dünyanın önde gelen iş adamları yanısıra ses sanatçıları hazır bulunurken, Arnavutluk siyasetçilerinden biri dahi katılmadı. Nikahı Tiran Belediye Başkanı Erion Veliyay gerçekletirdi. Bunun yanısıra iman nihah, Tiran Baş İmamı tarafınca gerçekleşti. Ardından alkışlar eşliğinde yüzükler takıldı . Düğün ise Tiranın en ünlü otelinde gerçekleşti. Nikah ve düğün için ise 2 buçuk milyon euro harcandı.

Arnavutlukta 82 yıldan sonra kraliyet ailesinin bir prensi Tiranda evlendi. Arnavutluğun son Kralı Leka Zogu ikinci dünya savaşı sırasında komunist rejimi tarafınca ülkesinden kovulmuştu ve bütün mülküne el konulmuştu .  

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327