Artık kadınlar da tuvalette ayakta!

Kadınlar klozete oturmadan tuvalet ihtiyaçlarını ayakta karşılayabilecek. Yapılan "Stand Up" projesiyle kadınlar için tasarlanan özel bir kompakt ile pis klozetlere oturmak zorunda kalmayacak.

Artık kadınlar da tuvalette ayakta!
Stand Up'ın mucidi Sara Grossman yazları müzik festivallerinde geçiren biri. Bu tarz yerlerdeki umumi tuvaletlerin pisliği de su götürmez bir gerçek. Mikrop yuvası klozetlerden muzdarip olan Grossman, 'Pis klozete oturmak zorunda değilsiniz!' sloganıyla yola koyuldu. Kadınların tuvalet ihtiyacını ayakta giderebileceği ürünü geliştirdi.
Stanford Üniversitesi mezunu, aynı zamanda eski çalışanı Grossman'ın, origami tarzında hazırladığı icadın kullanımı gayet basit. Sıkılarak genişletiliyor ve klozetle boşaltım organı arasında köprü vazifesi görüyor. İşiniz bittiğinde çöpe atabilirsiniz.

Grossman, icadının üzerinde uzun süre düşündüğünü belirtiyor. Birçok denemeden sonra en çekici bulduğu son tasarımın üzerinde yoğunlaşmış.
Hindistan gibi kalabalık ülkelerde hijyen sağlayacak

Aslında bu icat türünün ilk örneği değil. Ama Grossman, ürününün, bu yönde geliştirilecek diğer ürünlere örnek olabileceğini umuyor. Hindistan gibi kalabalık olan ülkelerde de çok işe yarayacağını düşünüyor.

Stan-Up'ın en güzel tarafı, küçük bir çantaya ya da pantolon cebine sığacak kadar kompakt olması.

İşte mucize buluş Stand-Up'ın kullanımı...

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2014, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327