banner333

Aşiret liderleri IŞİD saflarına geçti

IŞİD'in, Halep'te aşiret liderleri ve ileri gelenlerle düzenlediği toplantı sonrası liderler, IŞİD'e biat ederek örgütün saflarına geçti.

Aşiret liderleri IŞİD saflarına geçti

 Irak Şam İslam Devleti'nin Halep'te aşiret liderleri ve ileri gelenlerle düzenlediği toplantı düzenledi. Yapılan toplantının ardından liderler IŞİD'e biat ederek örgütün saflarına geçti.

"KÜRESEL ÇAPTA HAREKET EDEN BİRLİĞİZ" 

Yapılan toplantıda IŞİD temsilcileri, IŞİD'in planları ve örgütün küresel çapta hareket eden bir birlik olduğundan söz etti. Aşiret liderleri ve IŞİD temsilcileri ayrıca halka yapılacak yardımlar, suçlara karşı alınacak önlemler ve IŞİD'in halka benimsetilmesi gibi konuları ele aldı.

"ŞERİAT KURALLARINA UYUN" ÇAĞRISI

Elbu Hamis, Beni Said, el-Avan ve el-Ganim gibi aşiretlerin katıldığı toplantıda IŞİD, aşiret liderlerine şeriat kurallarına uyun çağrısında bulundu.

IŞİD: AMACIMIZ HALKI DİNLEMEK VE YARDIM ETMEK

Geçen hafta yaşanan Sünni mahkümların kurtarılması ve Musul havaalanının ele geçirilmesi gibi konularda da aşiret liderlerini bilgilendiren IŞİD, amaçlarının halkı dinlemek ve onlara yardım etmek olduğunu belirtti. Toplantı sonrası açıklama yapan aşiret liderleri tüm varlıklarıyla IŞİD'e yardım edeceklerini dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327