Asker Adayı Gençler Teyyare Meydanında Halaylarla Eğlendi

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde vatani görevini yapmak üzere askere gidecek bir grup genç, davul zurna eşliğinde Teyyare meydanında halay çekerek gönüllerince eğlendi.Gönüllerince eğlenen asker adaylarına, aileleri ve arkadaşları da eşlik...

Asker Adayı Gençler Teyyare Meydanında Halaylarla Eğlendi
Bilecik’in Osmaneli ilçesinde vatani görevini yapmak üzere askere gidecek bir grup genç, davul zurna eşliğinde Teyyare meydanında halay çekerek gönüllerince eğlendi.
Gönüllerince eğlenen asker adaylarına, aileleri ve arkadaşları da eşlik etti. Vatani görevini yapacak olan gençler, silah altına alınmayı sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti. Askere gidecek gençler, askerlik görevinin vatan borcu, namus borcu olduğunu belirterek, "Askerlik her Türk gencinin yapması gereken bir borçtur. Vatan borcu namus borcu, bizler anamızı, babamızı, bacımızı, vatanımızı ve milletimizi korumak için Peygamber Ocağı olan askere gidiyoruz. Bu vatanımızı atalarımız kanlarıyla, canlarıyla kazandı. Bu uğurda gerekirse bizler de seve seve canımızı vermeye hazırız. Bu ülke bizim ülkemiz başka Türkiye yok” dediler.
Eğlence geç saatlere kadar devam etti. Askerlerin bu hafta ve önümüzdeki hafta içinde birliklerine teslim olacağı öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330