Askere giden gençlere kınalı uğurlama

Vatani görevlerini yapmak için askere giden gençleri uğurlayan Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü “Ölürsek şehidiz, kalırsak gazi’ diyen bir milletin evlatları bu çocuklarımız. Onlara kınalar yaktık, kurbanlarını kestik, dualar ettik, Kuran’larını okuttuk” dedi.

Askere giden gençlere kınalı uğurlama

Sancaktepe Belediyesi’nin ‘Uğurlar Ola Mehmedim’ sloganıyla düzenlediği asker uğurlama töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Askerlerin ellerine kına yakan Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, göreve giden askerlerin seslendirdiği türküleri asker anneleriyle birlikte dinlerken duygusal anlar yaşadı.

Vatani görevlerine başlamaya hazırlanan askerlerin isimleri ve görev yerleri okuyan Döğücü, “Bugün askerlerimizi, kıymetli evlatlarımızı, ben kınalı kuzularımız diyorum, peygamber ocağına yolcu ediyoruz. Ülkemizin savaş eşiğinde olan bu kritik durumda, Barış Pınarı Harekatı ile barış götürmeye çalıştığımız ama dünya tarafından çok farklı şekilde yansıtılan bu kritik sürecinde, güvenli bölgenin oluşturulması için canlarını ortaya koyan Mehmetçiğimizle birlikte, şu anda bu çocuklarımızın bunu göze alarak askere gidiyor olmaları bizim için çok büyük bir gurur. ‘Ölürsek şehidiz, kalırsak gazi’ diyen bir milletin evlatları bu çocuklarımız.

Onlara kınalar yaktık, kurbanlarını kestik, dualar ettik, Kuran’larını okuttuk. Sülüslerini getirdiler, biz de onları küçük hediyelerle askere uğurluyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur vatandaş
Mağdur vatandaş - 9 ay Önce

Hayatınız palavra .besbelli ki mobbing tir bu uygulama kovmak gibi olmasın defol git demektir bu.
Il özel idaresinden gelen bütün işçi memur arkadaşlara bunu uyguladınız.sizin yüzünüzden ne ocaklar söndü.
Hani sizin Allah korkunuz bu mu.
Doldurduğunuz kadrolarınızın hayatını idame etmek için bunları yaptınız.
Şimdi onur tarafta terazide bakalım ne yalanlar söyleyeceksiniz.
Yıllarca yaptığım mesleğin karşılığını vermediniz.yuce adalete güvenmekten başka çaremiz yok.
Adalet muhakkak tefeli edecektir.

SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327