Asm Çalişanlarindan Hak Arayışı

Antalya Tabip Odası ve SES Antalya Şubesi’nin çağrısıyla toplanan Aile Sağlığı Merkezi çalışanları, Sağlık Bakanlığı’nın yeni nöbet genelgesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.KESK Antalya Şubeler Platformu’nun da destek verdiği...

Asm Çalişanlarindan Hak Arayışı
Antalya Tabip Odası ve SES Antalya Şubesi’nin çağrısıyla toplanan Aile Sağlığı Merkezi çalışanları, Sağlık Bakanlığı’nın yeni nöbet genelgesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.
KESK Antalya Şubeler Platformu’nun da destek verdiği açıklamada Dr.Çelik, “ASM çalışanlarının dinlenme hakkını elinden alan, tek taraflı sözleşme dayatan, iş güvencesi olmayan, istismara açık ceza puanlarıyla, para kesintileriyle kendine has özel ‘çağdaş kölelik çalışma düzeni’ dayatmalarına karşı sessiz kalmadık, kalmayacağız” dedi.
Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde yapacakları açıklamayı hava şartları nedeniyle kapalı bir mekana almak zorunda kaldıklarını ifade eden Dr. Çelik “Tüm ısrar ve çabalarına rağmen mücadeleyi ortaklaştırmak için yerelde Antalya Aile Hekimleri Derneği, merkezi düzeyde ise Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu’nun uzak durmasının takdirini arkadaşlarımıza bırakıyoruz” diye konuştu.
Hakları ve toplumun sağlık hakkı için yürüttükleri mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini vurgulayan Dr. Çelik, “Yarın 13 Aralık Cumartesi günüde bir kez daha sesimizi duyurabilmek için Ankara’da olacağız. Sonuç alamazsak başta ASM’lerimizde olmak üzere her yer de hak alma mücadelemizi sürdürmeye kararlılıkla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327