Asya’dan Kadına Şiddete Tepki

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Başkan Asya mesajında “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, kadınların, eşitlik,...

Asya’dan Kadına Şiddete Tepki
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Asya mesajında “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, kadınların, eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, politik haksızlıkların ortadan kaldırılması, daha iyi yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olmuştur. İslam dininde kadın; anne olarak ’Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadis-i şerifle yüceltilmiştir. Bugün gelinen noktada Türk kadını, eğitimden, sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirmiş, modern Türkiye’nin simgesi ve Cumhuriyetimizin en büyük teminatı olmuştur” dedi.
Kadınlara yönelik şiddet ve diğer sorunların aydın ve müreffeh yeni Türkiye sürecinde ortadan kalkacağını ifade eden Asya, “Ülkemizde kadınlarla ilgili çeşitli yasal düzenlemeler yapılmış olmasına rağmen, kadınlarımızın karşılaştıkları bazı sorunlar, toplumun genel eğitim düzeyinin yükselmesiyle, kadınlarımızın sosyal, siyasal ve ekonomik yaşamda etkinliklerinin artmasıyla ortadan kalkacaktır. Türkiye’de son 12 yılda toplumsal alanda cinsiyete dayalı ayrımcılığa son verme noktasında önemli çalışmalar yapılmaktadır. Devletimiz, hem özel hem de kamusal alanda mevcut olan şiddeti toplumsal bir sorun olarak görüp, bu alanda etkin araştırmalar yapıp, çözüm için gerekli gayreti göstermektedir” ifadelerine yer verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327