Ata Mesleğini Sürdürüyor

İzmir’den getirdiği çiçek yağı esanslarını Akçakoca’da satan Göksel Ergöl, yıllardır yaptığı esans satıcılığı işinin baba ve dede mesleği olduğunu söyledi.Camekandan yapılmış küçücük ekmek teknesiyle diyar diyar dolaşarak...

Ata Mesleğini Sürdürüyor
İzmir’den getirdiği çiçek yağı esanslarını Akçakoca’da satan Göksel Ergöl, yıllardır yaptığı esans satıcılığı işinin baba ve dede mesleği olduğunu söyledi.
Camekandan yapılmış küçücük ekmek teknesiyle diyar diyar dolaşarak rızkını kovalayan Göksel Ergöl, Akçakoca’ya sürekli geldiğini ve ilçe halkından çok sayıda müşterisinin olduğunu söyledi. Akçakoca’da bulunan müşterilerinin, ekseriyetle "Kedi gözü, Amber, Kara inci, Gül yağlısı" gibi koku çeşitlerini tercih ettiklerini söyleyen esans satıcısı Ergöl, kokularını satmak için her yaz döneminde mutlaka Akçakoca’ya geldiğini sözlerine ekledi.
Sattığı kokuların İzmir’de imal edildiğini söyleyen Göksel Ergöl, ürünlerinin tamamen doğal yollardan elde edildiğini, yerli ve ithal çiçek yağlarından yapılan esansların, hiçbir kimyasal katkı maddesi kullanılmadan elde edildiğinin de altını çizdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327