Atakum’da Kurban Pazar Yeri Hazırlığı

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, halkın kurbanlıklarını rahat ve hijyenik bir ortamda alması, satıcıların da her türlü temizlik ve barınma ihtiyacını karşılayabilecekleri modern bir kurban pazarı oluşturma çalışmalarının sürdüğünü...

Atakum’da Kurban Pazar Yeri Hazırlığı
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, halkın kurbanlıklarını rahat ve hijyenik bir ortamda alması, satıcıların da her türlü temizlik ve barınma ihtiyacını karşılayabilecekleri modern bir kurban pazarı oluşturma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdu’nun yanından yukarıya çıkan İncesu Mahallesi yolu üzerinde yapımı devam eden kurban satış ve kesim merkezinin düzenleme çalışmalarının büyük bir hızla sürdüğünü dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Hem kurban satıcılarının hem de kurban kesecek olan halkımızın temiz,rahat bir ortamda alışverişlerini yapmaları için güzel bir mekan hazırlığı içerisindeyiz.Mekanımız çok amaçlı olacaktır. Buraya kurbanlıklarını satmaya gelen ve geceleri bile onların başında kalmaları gereken satıcılarımızın rahat edebilmeleri için gerekli olan bütün koşulları sağlayamaya çalışıyoruz. Ayrıca kurbanlık alacak olan halkımızın da temiz ve hijyenik bir ortamda alışverişlerini yapmalarını istiyoruz” dedi.
Kurban pazarında bulunan parsellerin satışının yapıldığını söyleyen Atakum Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Güneşdoğdu ise, " Geçmiş yıllarda kurban pazarına büyük ilgi vardı ancak yer darlığı nedeni ile bütün isteklere yetişemiyorduk. O nedenle Başkanımız İshak Taşçı, hem talepleri karşılayacak hem de halkın rahat edebileceği yeni bir pazaryeri kurulmasını sağladı. Kurban satış merkezimizde hayvan sahiplerinin kalabileceği, kurbanlıkların yem ve su ihtiyaçlarının karşılanması için yerler, çay ocakları, zabıta noktası, duş ve tuvaletler mevcut olacaktır. Burada ayrıca isteyenlerin kurbanlıkları da kesilebilecektir” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327