Atık Yağ İle 170 Engelliye Tekerlekli Sandalye Alındı

Dünya Engelliler Gelişim Derneği’nin Erzurum ve diğer şehirlerde yürürlüğe koyduğu Atık Yağ Projesi, yüzlerce engelli vatandaşın umudu oldu. Proje sayesinde Erzurum’da 35 akülü, 135 adet normal tekerlekli sandalye engelli vatandaşlara...

Atık Yağ İle 170 Engelliye Tekerlekli Sandalye Alındı
Dünya Engelliler Gelişim Derneği’nin Erzurum ve diğer şehirlerde yürürlüğe koyduğu Atık Yağ Projesi, yüzlerce engelli vatandaşın umudu oldu. Proje sayesinde Erzurum’da 35 akülü, 135 adet normal tekerlekli sandalye engelli vatandaşlara verildi.
Proje hakkında bilgiler veren Dünya Engelliler Gelişim Derneği Başkanı İslam Meral, Atık Yağ Proje’sinin Erzurumlu engelli vatandaşlara her türlü maddi ve manevi desteği sağlamak amacıyla hayata geçirildiğini söyledi. Projenin bitkisel yemek yağ atıklarının toplanması esasına dayandığını ve engelli vatandaşlara hizmet verme amacında olduklarını anlatan Meral, kamu kurumları, üniversiteler, öğrenci yurtları, askeriyeler ve hastanelerden toplanan atık yağların geri dönüştürülerek değerlendirildiğine vurgu yaptı. Bu nedenle tüm kamu kurum ve askeriyelerden destek beklediklerini dile getiren Meral, proje sayesinde Erzurum’da engelli vatandaşlara 135 normal, 35 akülü tekerlekli araç alındığını sözlerine ekledi.
DESTEK BEKLİYORUZ
Erzurum ve diğer şehirlerde tüm kamu ve kurumlarına yazı ile Atık Yağ Toplama başvurusunda bulunduklarını açıklayan Meral, destek beklediklerini, projenin tamamen engelli vatandaşlara hizmet için hayata geçirildiğini anlattı. Atık yağların çevreye olduğu kadar insan sağlığına da büyük orandan zarar verdiğine dikkat çeken Meral, "Atık yağlar sayesinde engelli vatandaşlarımıza maddi ve manevi her türlü desteği sağlıyoruz. Bizim amacımız engellilerimizin daha kaliteli bir hayat sürmesi. Unutmamak gerekir ki, her insan engelli adayıdır. Bugün yürüdüğümüz yolda, yarın sürünebiliriz. Bu nedenle tüm kamu kurum ve kuruluşlarından desteklerini esirgememelerini istiyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327