A.ü Açıköğretim Fakültesi “aöfcan”la Yeni Bir Döneme Başlıyor

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA-AÖF), bu yıl 80 bine ulaşması beklenen öğrencisiyle eğitim hizmetlerinde 4.yılına girerken yeni marka yüzü olarak AÖFCAN’ı tanıttı.ATA-AÖF, genç bir fakülte olarak verdiği eğitim...

A.ü Açıköğretim Fakültesi “aöfcan”la Yeni Bir Döneme Başlıyor
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA-AÖF), bu yıl 80 bine ulaşması beklenen öğrencisiyle eğitim hizmetlerinde 4.yılına girerken yeni marka yüzü olarak AÖFCAN’ı tanıttı.
ATA-AÖF, genç bir fakülte olarak verdiği eğitim hizmetlerinde “yenilikçi” ve “kaliteli” olma misyonundan hareket ediyor. Açıköğretim Fakültesi, gerek sunduğu hizmetlerle gerekse ileriye dönük projeleri ile kendisinden söz ettiriyor. Fakültenin gelişime açık bakış açısını temsil etmek üzere marka yüzü olarak geliştirdiği AÖFCAN karakterinin de bu bağlamda genç, dinamik ve yardımsever yönü ile ses getirmesi bekleniyor.
GENÇ VE DİNAMİK FAKÜLTENİN GÜLER YÜZLÜ VE YARDIMSEVER MARKA YÜZÜ: AÖFCAN
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ailesine yeni katılan ve kısa süre içerisinde tüm süreçlere dahil olan AÖFCAN karakterinin, çizimi, renklendirilmesi, boyutlandırılması, seslendirilmesi ve animasyonları Fakülte’nin tasarım ekibi tarafından yoğun çalışmalarla gerçekleştirildi. Esprili ve güler yüzlü çehresi ile Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ni temsil eden AÖFCAN karakteri, iletişime açık, çözüm odaklı yaklaşıma sahip bir yapıyı desteklemek için tasarlandı. AÖFCAN’ın Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ne katıldığı ve marka yüzü olduğunu duyurmak üzere kısa bir lansman filmi hazırlandı. “Aramıza Hoşgeldin AÖFCAN” konseptiyle tasarlanan filmde AÖFCAN’ın, Fakülte’ye geldiği için çok mutlu ve heyecanlı olduğu gözleniyor. Markalaşmanın, kurumsal kimliğe ilişkin farkındalık oluşturulması ve geniş kitlelerin kurumu benimsemesi açısından önem taşıdığına işaret eden Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üstün Özen, AÖFCAN ile markalarını bütünleştirmeyi hedeflediklerini belirtti. AÖFCAN karakterini tasarlarken Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin akademik misyonu ve sunduğu eğitim hizmetini göz önünde bulundurduklarını ifade eden Özen, sözlerine şu şekilde devam etti: “AÖFCAN, Açıköğretim Fakültesi’nin güler yüzlü bir sembolü. Logomuzun gülen yüzü ile bütünleşen AÖFCAN karakteri, tüm etkinliklerimizde ve eğitim süreçlerimizde bir etkileşim aracı olarak aktif rol alacaktır. Karakterimizi sizlerle tanıştırmaktan mutluluk duyar; ekibime bu karakterin oluşum sürecinde göstermiş oldukları çabadan dolayı teşekkür ederim”. dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327