Avrupa konuşuyor! En son Jamie Vardy bunu başarmıştı

ELF Voetball dergisi, bu sezon Galatasaray'daki performansı ile Avrupa'nın büyük takımlarının dikkatini çekmeyi başaran Hollandalı futbolcu Garry Rodrigues'i analiz etti.

Avrupa konuşuyor! En son Jamie Vardy bunu başarmıştı

Garry Rodrigues’i gündemine alan ELF Voetball dergisi, futbolcunun Feyenoord’da yetiştiğini ancak amatör kümeye kadar düştüğünü yazdı, bugüne kadarki gelişimini anlattı. Kariyerinde zirve yapan Galatasaraylı Garry Rodrigues, başarısıyla Hollanda’da da dikkat çekti. ELF Voetball dergisi, Rodrigues ile ilgili özel bir yazı kaleme aldı.

24 yaşındaki futbolcunun Galatasaray ile şampiyonluğa çok yakın olduğu belirtilerek yaşadığı gelişim öne çıkarıldı. ELF Voetball’da Thijs de Bruijn imzalı yazıda şu ifadeler kullanıldı: “Feyenoord’da ilk altyapıya girdiğinde herkes Hollanda’yı kasıp kavurmasını bekledi, gelecek vaat ediyordu. Ancak beklenen olmadı ve bir anda amatör kümenin yolunu tuttu. Hatta amatör kümede zaman zaman postane de dahil farklı işler arayarak para kazanmaya çalıştı. ADO Den Haag’da yeni bir umut belirdi ama orada da etkisiz kaldı. Daha sonra Levski Sofya’ya gidip başarılı olması ve İspanya’da Elche’de oynayıp Ronaldo ve Messi ile oynaması kariyerine ışık tuttu. Selanik’te PAOK’ta takımın yıldızıydı. Ancak İstanbul’a gelmesi kariyerinde kırılma oldu. Sneijder ve Nigel De Jong sayesinde yeni evine, Galatasaray’a hemen alıştı. İlk başlarda yedek kalıyordu ve Galatasaray taraftarı yeteneklerini hep merak ediyordu. Bu sezon ise işler değişti. Artık takımının en hayati oyuncularından biri. Takımının asistlerde kralı oldu. Şu anda ulusal ligde de şampiyonluğa sadece bir maç kadar uzak. 5 yıl içerisinde amatör ligden Galatasaray tarihinin 21. şampiyonu olacak bir takımın oyuncusu olmaya kadar ilerledi. En son Premier Lig’de şampiyonluk yaşamış Jamie Vardy bunu başarmıştı.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327