Aydın Aydın kimdir- Türkücü canlı yayında şok etti

Beyaz TV'de katıldığı Söylemezsem Olmaz programındaki görüntüsüyle sosyal medyayı salladı. Farklı tarz ve türküleri ile adından sıkça söz ettiren ünlü türkücü Aydın Aydın, programda giydiği kıyafet ve boyalı yüzüyle sosyal medyada günün en çok konuşulan konuları arasında yer aldı.

Aydın Aydın kimdir- Türkücü canlı yayında şok etti

Sanat camiasına 1994 yılında merhaba diyen, 17 yılda 8 albüm çıkartan Hakkarili türkücü Aydın Aydın Beyaz TV'de katıldğı programdaki görüntüsüyle sosyal medyayı sallarken, türkücüyü daha önce tanımayanlar kim olduğunu merak etmeye başladı.Konservuatarlı türkücüyüm

“Sanatçılar kültür melekleridir. Onların gıdası çepiktir, alkıştır. Kendi çaba ve mücadelemle hak ettiğim yere geldim. Yaptığım her çalışma beğeni ve takdir topladı. Bu işin eğitimini gördüm. Yaptığım tüm müzik çalışmalarımda mutlaka toplumsal mesaj veririm.”

Hakkarili olmak gururdur

“Doğduğum yer, kimliğim, kişiliğim bellidir. Kimliğimden dolayı hiçbir zaman dışlanmadım. İnsanlar benim yaptığım işe ve kalitesine baktılar. Türkiye’nin dört bir yanından beni izleyen ve çalışmalarımı alkışlayanlar vardır. Hiçbir zaman şımarmadım, kaliteden ve saygıdan ödün vermedim. Bize sanatçı ünvanını veren halktır.

“Sanat, tiyatro, spor ve buna benzer birçok alanda çok yetenekli gençlerimizin olduğunu görüyoruz. Değerli Sanatçı Ağabeyimiz Yılmaz ERDOĞAN zaten tiyatro alanında yetenekli birçok gencimize sahip çıkmıştır. Müzik alanında da kendisine güvenen gençlerimiz olursa bize gelip destek alabilirler. İstanbul’da çalışıyor ve ikamet ediyor olabilirim. Fakat bir yanım hep Hakkari’dedir.”

Albümlerim satılmıyor

“Tüm Türkiye beni tanıyor ve dinliyor. Ama kendi memleketim Hakkari’de sadece birkaç CD satıldı. Buna rağmen asla hemşerilerime sitemde bulunmadım. Her yıl düzenli gelir giderim. Kimselere kırgınlığım ve dargınlığım olmadı ve olamaz. Hakkari basını da öyle. Çalışmalarımla ilgili bir çok kentin haber sitelerinde geniş yer veriliyor ama memleketim olan Hakkari’de mevcut haber siteleri ne yazık ki değinmiyorlar.”


“TRT 6 ‘da yapmış olduğum ÇEPİK adlı programım çok izleniyor. Burada çalışmamdan dolayı da bu güne kadar olumsuz hiçbir tepki almadım. Sonuçta bende kürt kökenli bir sanatçıyım ve ana dilimi kullanıyorum. Program ile adeta bütünleştik, Kürtçe çok zengin bir dildir fakat ben kendi lehçemi değiştirmeden kullanıyorum ve herkes de iyi anlıyor.”

“O türkülerin efendisidir. Onu tarif etmeye gerek yok çünkü halk onu zaten beynine ve yüreğine çizmiştir. Kendisine yapılan saldırı tüm sanat camiasına yapılmıştır. İBO SHOW’da beni de ağırladı. Kuzular isimli çalışmamda kendisi kuzu taklidini bile yaparak bana eşlik etti. Çok güçlü ve iradeli kişiliğe sahiptir. Atlatacağını umuyor, Allah’tan şifalar diliyorum.

“Son çalışmam TRAFİK CANAVARI çok ilgi gördü. Her yıl binlerce insanımızı bu canavara yem ediyoruz. Bu canavara dur demek için böyle titiz bir çalışma yaptım. Bir kez daha memleketim olan Hakkari’den tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Sevdiklerimizi trafik canavarına kaptırmayalım.”

Mütevazi bir hayatım var

“Magazin basınına hiçbir zaman malzeme olmadım. Mutlu bir evliliğim ve 2 oğlum var. Bir insan sanatçı ünvanını aldı mı her adımı dikkatli atmalıdır. Ana Haber bültenlerine en çok konuk olan sanatçılardan biriyim. Magazin programlarına herkes konu olabilir ama Ana Habere çıkamaz. Ben işimi çok seviyorum.”

“Kötü alışkanlıklar hiç edinmedim. Gece hayatı, alkol, sigaram yok. Vizontele isimli bir türkü evim vardı. O zamanlar sigara yasakları yoktu. Dumandan rahatsız olduğumdan dolayı bu mütevazi işyerime kilit vurdum ve kapattım.”

“Sanatın sonu yoktur. Hep yenilenmek zorundasın. Ben sürekli çalışıyor ve üretiyorum. Şimdi ki hedefim memleketim olan Hakkari’nin unutulmak üzere olan bazı gelenek görenek ve öz kültürünü yaşatmak adına çok ciddi çalışmalar yapmaktır.”Sanatçı Aydın AYDIN, “Hüznün Gözyaşları” isimli kitabımı alıyor, röportaj aralarında okuyor ve beğendiği bazı çalışmalarımı İstanbul dönüşünde şarkılarında değerlendireceğini söyleyerek ayrılıyor. 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327